Niedziela, 27 września 2020. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Dromadery pomagały gasić duży pożar w gminie Łukta

2018-09-25 11:37:48 (ost. akt: 2018-09-25 11:51:29)

Autor zdjęcia: Bryg. Adam Zaręba

Do pożaru nieużytków i drzewostanu doszło w okolicy miejscowości Kotkowo, w gminie Łukta.

Dyżurny powiatu odebrał zgłoszenie z informacją o pożarze. Informator przekazywał, że na kilkunastu hektarach ogień trawił poszycie i zbliżał się do młodnika i domku letniskowego. Do akcji dyspozycję wyjazdu otrzymały z morąskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej dwa zastępy gaśnicze i samochód rozpoznawczo ratowniczy. Ponadto alarm pożarowy ogłoszony został dla jednostek OSP z gminy Łukta.

— Gdy strażacy dotarli na miejsce pożaru, ogień napędzany silnymi podmuchami wiatru parł w kierunku młodnika i domku letniskowego — informuje kpt Grzegorz Różański, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie. — Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Starali się nie dopuścić by pożar pochłoną budynek. Jednocześnie gaszone były skrzydła pożaru.

Do akcji zadysponowano kolejne samochody gaśnicze, między innymi z ostródzkiej JRG cysternę z osiemnastoma tysiącami litrów wody i jednostki OSP z gminy Morąg oraz powiatu olsztyńskiego. Dowódca akcji przekazał, że potrzebuje wsparcia samolotów gaśniczych. Z lotniska w Szymanach poderwane do akcji zostały dwa gaśnicze Dromadery. Po kilkunastu minutach nadleciała pomoc, samoloty dokonały dwóch zrzutów wody.

Strażacy opanowali pożar, udało im się uratować domek letniskowy i nie dopuścić by pożar wdarł się do lasu. Akcja gaśnicza trwała ponad cztery godziny, udział w niej wzięło 16 zastępów gaśniczych, 64 strażaków.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Miro #2588911 | 88.156.*.* 25 wrz 2018 20:23

    Brawo strazacy

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages