Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Dwie osoby nie żyją po wypadku na krajowej 16 pod Ostródą

2018-09-24 08:11:00 (ost. akt: 2018-09-24 08:49:25)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Tragicznie rozpoczął się poniedziałek na drogach w okolicach Ostródy. Na drodze krajowej nr 16 między Tyrowem a Wirwajdami autobus szkolny zderzył się z ciężarówką. Wskutek zderzenia dwie osoby nie żyją. Ranne są dzieci, które jechały autobusem.

Prawdopodobnie przez kilka godzin niemożliwy będzie ruch krajową "szesnastką" między Ostródą a Iławą. Przed godziną 8 rano między miejscowościami Tyrowo a Wirwajdy w gminie Ostróda przewożący dzieci autobus szkolny zderzył się czołowo z tirem. Zderzenie okazało się tragiczne w skutkach, ponieważ dwie osoby - opiekunka dzieci i kierowca autobusu - zginęły na miejscu. Trwa reanimacja mężczyzny, który kierował samochodem ciężarowym.

W miejscu gdzie zderzyły się pojazdy krajowa "szesnastka" jest kręta. Policjanci ustalili , że samochód ciężarowy jechał w kierunku Ostródy i z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu.

Autobusem podróżowało siedmioro dzieci, które zostały ranne. Ciężko rannych z miejsca wypadku zabrał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Troje dzieci trafiło na obserwację do ostródzkiego szpitala.

Na miejscu wypadku pracują ratownicy medyczni, strażacy i policjanci. Ruch na "szesnastce" między Ostródą a Iławą jest zablokowany i droga będzie nieprzejezdna przez kilka godzin. Policja organizuje objazdy.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages