Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Rekordzista świata i mistrzowie Europy wystartują w sobotę w Ostródzie

2018-09-21 11:23:13 (ost. akt: 2018-09-21 11:29:34)
Sofia Ennaoui drugi raz wystartuje w Lekkoatletycznej Perle Ostródy

Sofia Ennaoui drugi raz wystartuje w Lekkoatletycznej Perle Ostródy

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Karol Zalewski, halowy rekordzista świata w sztafecie 4x400 m, Justyna Święty-Ersertic, mistrzyni Europy na 400 m 4x400 m. Te i inne gwiazdy polskiej lekkoatletyki zabłysną w sobotę (22 września) podczas mityngu Lekkoatletyczna Perła Ostródy.

Wielu polskich lekkoatletów jest już po sezonie startowym. Jedni wypoczywają w ciepłych krajach, a inni w domowym zaciszu. Niektórzy jednak jeszcze nie zawiesili tymczasowo kolców na kołkach i pojawią się w sobotę (22 września) na stadionie przy ul. Wyszyńskiego podczas mityngu Lekkoatletyczna Perła Ostródy. Rywalizacja naszych czołowych lekkoatletów rozpocznie się o godz. 16, a wstęp na trybuny jest wolny.

A współorganizujący mityng Sebastian Chmara zadbał o to żeby kibice w akcji zobaczyli tegorocznych medalistów z mistrzostw Europy. Ale będzie też pochodzący z naszego regionu, reprezentujący obecnie barwy AZS AWF Wrocław, halowy mistrz i rekordzista świata w sztafecie 4x400 m Karol Zalewski. Poza tym kibice obejrzą na żywo złotą medalistkę z Berlina w biegach na 400 i 4x400 m Justynę Święty-Ersetic, na rzutni kulą pojawi się mistrz Europy Michał Haratyk. Wystartują też inni medaliści ze stolicy Niemiec, na 1500 m pobiegnie Sofia Ennaoui, a pierwszy raz ostródzką rzutnię młotem wypróbuje brązowa medalistka ostatnich mistrzostw Europy Joanna Fiodorow.

- Zadbaliśmy, żeby kibice na żywo obejrzeli kilka konkurencji, stąd między innymi rzut młotem kobiet, który będzie mocno obsadzony - mówi Jacek Krzekotowski, organizator mityngu Lekkoatletyczna Perła Ostródy. - W sumie rozegranych zostanie dwanaście konkurencji, w tym bieg mężczyzn na dystansie 2000 metrów o Perłę Ostródy.

Obok wspomnianego biegu na 2000 m rozegrane zostaną biegi na 200 m (kobiet i mężczyzn), 400 m (k i m), 1500 m (k), skok wzwyż (m), pchnięci kulą (m), rzut młotem, skok w dal oraz pchnięcie kulą osób niepełnosprawnych. Ponadto organizatorzy szykują coś czego jeszcze nie było w Polsce, dotychczas taka konkurencja została rozegrana w USA. A mianowicie chodzi o bieg sztafetowy przez płotki i płaski, a wszystko ma odbyć się na prostej startowej, tak że kibice będą widzieli wszystko jak na dłoni.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages