Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Ostre Dzianie gra dla Nikoli. Przyjdź, posłuchaj, obejrzyj i pomóż!

2018-09-21 06:00:00 (ost. akt: 2018-09-20 15:52:06)

W sobotę 22 września w ostródzkim amfiteatrze wystąpią: Fisz Emade Tworzywo Sztuczne, Tekno, Chi Cha, Siera oraz zespół Ostre Dzianie. To finał projektu realizowanego od wiosny w Centrum Kultury w Ostródzie.

W kwietniu Centrum Kultury w Ostródzie pozyskało kolejne środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tym razem to kwota 80.000 zł na projekt pod tytułem „Ostre Dzianie#2”.

Projekt obejmuje m.in. organizację szeregu warsztatów artystycznych (bębny, wokal, gitara, perkusja, fotografia, multimedia, choreografia, produkcja dźwięku, dekoracja) zakończonych wspólnym koncertem z polskimi gwiazdami (m.in. Fisz Emade). Uczestnicy projektu nagrali wspólnie piosenkę, nakręcili do niej teledysk i zaprezentują wszystko to na scenie amfiteatru właśnie 22 września o godz. 18. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Dzięki projektowi zmieniał się także wystrój amfiteatru. Na ścianach powstały obrazy - wizerunki polskich muzyków. Autorami są
ostródzcy artyści: Bartek "Johnny" Niewiadomski i Magdalena Munje. Całość będzie można obejrzeć już najbliższą sobotę 22 września.

Tytuł projektu „Ostre Dzianie” nawiązuje do nazwy miasta Ostróda oraz jej mieszkańców (Ostródzianie) i ma za zadanie budzić skojarzenia z tym, że w Ostródzie „się dzieje” i uczestniczą w tym „dzianiu” mieszkańcy miasta.

W czasie koncertu będziemy prowadzić zbiórkę środków pieniężnych na leczenie Nikoli. Nikola to 10-letnia dziewczynka z Ostródy chora na raka kości. - pomóżmy wszyscy razem Nikoli wrócić do zdrowia. W czasie koncertu będą sprzedawane cegiełki w cenie 5 zł na jej leczenie. Mamy nadzieję, że każdy kto przyjdzie na koncert wrzuci przysłowiową "piątkę" do puszki lub wylicytuje jakiś przedmiot.
Organizatorzy
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego

Olsztyńska24 Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego – Artykuły Internautów

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Senga #2586356 | 77.252.*.* 22 wrz 2018 15:51

  Napiszcie, jaka fundacja zbiera na leczenie dziewczynki, to na pewno wielu ludzi wpłaci na konto.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. rafal #2584976 | 89.228.*.* 21 wrz 2018 06:03

  pomagamy ludzia nie badzmy oboetni

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages