Lekkoatletki MLKS Ostróda pięć raz stawały na podium

2018-09-19 07:58:28(ost. akt: 2018-09-19 08:12:42)
Zawodniczki MLKS Ostróda w Pasłęku zdobyły pięć medali

Autor zdjęcia: Archiwum

Dobrze zaprezentowały się zawodniczki MLKS Ostróda podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Województwa Młodzików i Dzieci Starszych. Na mityngu w Pasłęku młode ostródzkie lekkoatletki pięciokrotnie stawały na podium.
Szkoda, że jeszcze nie wszędzie jest elektroniczny pomiar czasu, ponieważ wiele kontrowersji wzbudziła klasyfikacja biegu młodziczek na 300 metrów. Wystartowała w nim Alicja Piechocka i zdaniem sędziów mierzących czas o centymetry przegrała złoty medal. Zapewne tę kontrowersję rozwiązałby zapis fotofiniszu, ale tego jeszcze w Pasłęku nie mają. Zawodniczka MLKS Ostróda została wicemistrzynią Warmii i Mazur w kategorii U-16. Drugie wicemistrzostwo dla MLKS wywalczyła w biegu na 600 m (U-16) Wiktoria Krawiec. Bardzo dobrze wśród dzieci starszych (U-14) zaprezentowała się Dominika Ostrowska, która w biegu na 1000 m wywalczyła 2. miejsce. Wśród młodziczek (U-16) w biegu na 1000 m na podium stanęła też Kinga Tchórz, która linię mety minęła na 3. pozycji. No i na koniec ostródzkie biegaczki sprawiły mega niespodziankę w biegu rozstawnym 4x100 m. Sztafeta w składzie Tchórz, Piechocka, Julia Sosnowska, Krawiec wywalczyła brązowy medal w kat. U-16.

- Nie pamiętam tylu medali w historii klubu z jednej imprezy, dziewczyny podjęły walkę i w pełni zasłużyły na te miejsca - podsumował Ryszard Nowicki, trener biegaczek MLKS Ostróda.