Kadetki SMS Ostróda bezkonkurencyjne na turnieju w Gdańsku

2018-09-18 09:09:47(ost. akt: 2018-09-18 09:13:30)
Kadetki SMS Ostróda wygrały turniej Baltic Volleyball Cup w Gdańsku

Autor zdjęcia: Archiwum SMS Ostróda

Na kilka tygodni przed startem rozgrywek ligowych dobrą formę zasygnalizowały siatkarki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostródzie. Ostródzianki z kompletem zwycięstw zajęły 1. miejsce na turnieju kadetek Baltic Volleyball Cup.
W Gdańsku do rywalizacji stanęło sześć zespołów, które turniej zagrały systemem każdy z każdym. Każde turniejowe spotkanie rozgrywane było na dystansie trzech setów, to znaczy mogły zakończyć się wynikiem 3:0 lub 2:1. Baltic Volleyball Cup miał mocną obsadę, najsilniejsze były Energetyk Poznań i ubiegłoroczne finalistki mistrzostw Polski kadetek APS Rumia.

Jednak na Pomorzu nie było mocnych na siatkarki ostródzkiej SMS. Podopieczne Michała Michalaka wygrały wszystkie spotkania. Wyniki: SMS Ostróda - Energetyk Poznań 2:1 SMS Ostróda - SMS Gdańsk 3:0 SMS Ostróda - kadra Pomorskiego 2:1 SMS Ostróda - Trefl Gdańsk 3:0 SMS Ostróda - APS Rumia 2:1. Tytuł MVP turnieju otrzymała Wiktoria Stępień, a najlepszą zawodniczką SMS Ostróda została Ula Bobel.

- Zagraliśmy bardzo dobry turniej, wszystkie założenia przedmeczowe dziewczyny realizowały tak jak sobie ustalaliśmy – powiedział Michał Michalak. - Graliśmy bardzo agresywną zagrywką i z bardzo dużą skutecznością na skrzydłach. Czeka nas jeszcze sporo pracy, ale jest to bardzo dobry prognostyk przed nadchodzącą ligą kadetek i juniorek, które ruszają na początku października.