Po piłkarskim weekendzie: wysokie porażki Sokoła i Tęczy [zdjęcia]

2018-09-17 08:11:28(ost. akt: 2018-09-17 08:33:42)
W Miłomłynie Tęcza przegrała 0:4 z Concordią Elbląg

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Pierwszej porażki w obecnych rozgrywkach III ligi doznali piłkarze Sokoła Ostróda, którzy aż 1:5 przegrali w Skierniewicach. W IV lidze Tęcza Miłomłyn ponad godzinę remisowała 0:0 z liderem, ale przegrała. Zaś w okręgówce po zwycięstwa sięgnęły Płomień Turznica i Kormoran Zwierzewo.
W ślad za przegraną w Wojewódzkim Pucharze Polski przyszła pierwsza ligowa porażka w sezonie 2018/2019. Podczas 8. kolejki spotkań w Skierniewicach piłkarze z Ostródy fatalnie rozpoczęli rywalizację. Unia już w 7. min objęła prowadzenie po problematycznym rzucie karmnym. Po takim wejściu w mecz podopieczni Jarosława Kotasa przed przerwą stracili jeszcze dwa gole. W drugiej połowie gospodarze strzelili kolejne dwie bramki. Ostródzian stać było jedynie na honorowego gola, którego zdobył najskuteczniejszy w Sokole Hubert Otręba.

Niepokonana Concordia Elbląg przyjechała do Miłomłyna i w konfrontacji z Tęczą była zdecydowanym faworytem. Tymczasem elblążanie nieziemsko męczyli się z „tęczowymi”. Zanim zdobyli pierwszego gola dwa razy nie potrafili wpakować piłki do pustej bramki. A prowadzenie goście objęli po rzucie karnym Edila. Później poszli za ciosem, wykorzystali błędy defensorów oraz bramkarza z Miłomłyna i po trafieniach dwóch Patrycjusza Malanowskiego i jednym Radosława Lenarta wygrali 4:0.

W grupie 2 klasy okręgowej za ciosem poszli piłkarze ze Zwierzewa, którzy na własnym boisku wyhamowali rozpędzonego beniaminka z Nidzicy. Ekipę Startu zatrzymali byli piłkarze Sokoła Michał Maja i Paweł Śnieżawski. Po golach tych zawodników Kormoran wygrał 2:0.

Jeszcze lepiej na własnym boisku zabawił się Płomień, który podejmował zamykającą ligową klasyfikację Gminę Kozłowo. Strzelanie w 6. min rozpoczął Łukasz Graw, a po niespełna 30 minutach rywalizacji zespół z Turznicy prowadził 3:0. Tuż po przerwie na 4:0 podwyższył Maciej Zglenicki i gospodarze spoczęli na laurach. Wtedy „rozhuśtali” się przyjezdni i w 80. min złapali kontakt, zdobywając gola na 4:3. Jednak w ostatnich dziesięciu minutach Płomień znowu zaczął strzelać i ostatecznie wygrał 7:3. Pozostałe gole dla Płomienia zdobyli: R. Teliszewski 3, Szymański i Dwórznik.

W rozgrywkach klasy A wreszcie doczekaliśmy się na pierwsze punkty występującego w grupie 2 LKS Tyrowo. Doszło do tego w 5. kolejce, tyrowianie na własnym boisku 6:4 pokonali Zalew Frombork. Nie powiodło się natomiast Jastrzębiowi Ględy. Ekipa z gminy Łukta na wyjeździe przegrała 2:5 z Piastem Wilczęta.

W grupie 4 nie zwalniają piłkarze Grunwaldu Gierzwałd. Podopieczni Dariusza Szameitata gościli w Złotowie i zanotowali piąte z kolei zwycięstwo. Grunwald pokonał Lidera 3:1 i jest liderem z przewagą czterech punktów nad Polonią Iłowo.

Podczas meczu grupy 2 klasy B w Bynowie miejscowy Kormoran zafundował prawdziwy pogrom nomen omen Pogromowi Aniołowo. Debiutujący w rozgrywkach gospodarze wygrali aż 7:0. W grupie 3 jedynym zespołem bez punktów pozostaje Warmiak Łukta, który przegrał czwarty kolejny mecz. Tym razem ekipę z gminy Łukta 4:0 pokonali Błękitni/Korona II Klewki. Natomiast w grupie 4 dwa zwycięstwa i porażka naszych zespołów. Rezerwy Sokoła Ostróda na wyjeździe aż 6:0 rozgromiły Start II Nidzica. Czwarty mecz wygrała też Iskra Smykówko, pokonując 2:1 Olimpię Kisielice. Tymczasem stabilną formę prezentuje Mewa Smykowo, która przegrała piąty z rzędu mecz. Tym razem zespół Zbigniewa Wójcika przegrał 1:3 z GKS LZS Szymbark.