Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Mistrzowie Europy wystartują w Lekkoatletycznej Perle Ostródy [zdjęcia]

2018-09-14 07:53:19 (ost. akt: 2018-09-14 08:17:41)
Przed rokiem w Ostródzie wystartował m.in Karol Zalewski, który kilka miesięcy później został halowym rekordzistą świata w sztafecie 4x400 m

Przed rokiem w Ostródzie wystartował m.in Karol Zalewski, który kilka miesięcy później został halowym rekordzistą świata w sztafecie 4x400 m

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Złoci lekkoatleci z Berlina - Justyna Święty-Ersetic i Michał Haratyk - wystąpią przed ostródzką publicznością podczas mityngu Lekkoatletyczna Perła Ostródy 2018. Polskie gwiazdy królowej sportu na stadionie przy ul. Wyszyńskiego zabłysną w sobotę (22 września).

Mistrzowie Europy z Berlina oraz zdobywcy medali w innych kolorach wystąpią na bieżni, rzutniach i skoczniach stadionu lekkoatletycznego przy ul. Wyszyńskiego w Ostródzie. Na drugi mityng Lekkoatletyczna Perła Ostródy, mimo że sezon mają już za sobą, zdecydowali się przyjechać czołowi polscy lekkoatleci. Zatem kibice, którzy zasiądą na trybunach w następną sobotę zobaczą m.in. złotą medalistkę z Berlina w biegach na 400 i 4x400 m Justynę Święty-Ersetic, na rzutni kulą pojawi się mistrz Europy Michał Haratyk. Wystartują też inni medaliści ze stolicy Niemiec, na 1500 m pobiegnie Sofia Ennaoui, a pierwszy raz ostródzką rzutnię młotem wypróbuje brązowa medalistka ostatnich mistrzostw Europy Joanna Fiodorow.

Rzut młotem z udziałem trzeciej zawodniczki Starego Kontynentu to konkurencja, którą ostródzcy kibice będą mogli pierwszy raz obejrzeć na żywo w Ostródzie. Pojedynek młociarek zapowiada się emocjonująco, ponieważ na liście startowej jest też Malwina Kopron czwarta zawodniczka mistrzostw Europy w Berlinie. W sumie rozegranych zostanie dwanaście konkurencji, w tym bieg mężczyzn na dystansie 2000 metrów o Perłę Ostródy.

O sprawne przeprowadzenie mityngu Lekkoatletyczna Perła Ostródy zadbają znani lekkoatleci, którzy przed laty reprezentowali Polskę Paweł Januszewski, Marek Plawgo. Byli specjaliści w biegu na 400 m przez płotki z poziomu murawy i bieżni poprowadzą imprezę, przybliżą widzom tajniki poszczególnych konkurencji i zaprezentują sylwetki naszych zawodników.

Mityng Lekkoatletyczna Perła Ostródy w sobotę (22 września) rozpocznie się o godz. 16. Wstęp wolny.

LEKKOATLETYCZNA PERŁA OSTRÓDY 2017
Czytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages