Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Z promilami w organizmie opiekowała się dzieckiem

2018-09-13 12:06:16 (ost. akt: 2018-09-13 11:36:19)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: archiwum wm.pl

Sąd rodzinny i nieletnich zajmie się sprawą 31-letniej mieszkanki Ostródy. Kobieta opiekowała się swoją niespełna roczną córeczką mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. O niepokojącej sytuacji w domu policjantów poinformowali pracownicy socjalni.

Policjanci ostródzkiej patrolówki zostali wezwani do jednego z mieszkań, gdzie pracownicy socjalni mieli wątpliwości, co do stanu trzeźwości matki opiekującej się swoim dzieckiem.

Funkcjonariusze poddali kobietę badaniu na zawartość alkoholu w organizmie i potwierdzili podejrzenia pracowników socjalnych. 31-latka miała w organizmie 1,5 promila tej substancji.

Z uwagi na fakt, że nie mogła w tym stanie opiekować się swoją córką, dziecko trafiło do placówki opiekuńczej. Policjanci sporządzili z interwencji dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego i nieletnich. To tam podjęta zostanie decyzja o dalszym losie tej rodziny.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Iława: pijany szef prewencji POLICJI #2579972 | 83.31.*.* 14 wrz 2018 07:04

  Iława: pijany szef prewencji uciekał przed radiowozem Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i próbował uciec goniącym go radiowozem policjantom. Nie udało się. 50-letni kierowca nie tylko będzie odpowiadał za jazdę po pijanemu. Straci także pracę. Okazało się bowiem, że jest szefem prewencji w KPP w Iławie.Szef wydziału prewencji miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.W nocy z wtorku na środę na jednej z dróg na terenie gminy Iława ratownicy medyczni zauważyli dziwnie jadące auto. Pomyśleli, że jego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Postanowili zawiadomić dyżurnego oficera Komendy Powiatowej Policji w Iławie o swoich podejrzeniach. Wysłany na miejsce patrol policji, szybko znalazł podejrzane auto. Jego kierowca na widok radiowozu wcisnął pedał gazu. Jednak próba ucieczki się nie powiodła.Za kierownicą auta siedział 50-letni Marek O. - policjant z Iławy, pełniący obowiązki szefa wydziału prewencji w Komendzie Powiatowej Policji. Gdy zbadano go na zawartośc alkoholu w organizmie stało się jasne, dlaczego próbował uciekać przed kolegami. Miał 1,5 promila. - Tuż po zatrzymaniu mężczyzna ten został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań w Nowym Mieście Lubawskim, następnie przesłuchany w naszej prokuraturze. Po przesłuchaniu został zwolniony - tłumaczy portalowi gazetaolsztynska.pl Jan Wierzbicki, szef prokuratury rejonowej w Iławie. Potwierdzam, że takie zdarzenie miało miejsce i to, że mężczyzna to iławski policjant - powiedziała portalowi wyborcza.pl Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - W jego sprawie zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne, które zakończy się wydaleniem funkcjonariusza ze służby ze względu na oczywistość popełnionego czynu - dodała. Nie jest to jedyna kara, która czeka Marka O. Będzie też odpowiadał za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości oraz za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Źródło: gazetaolsztynska.pl, wyborcza.pl

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Coraz więcej nadużyć policjantów #2579581 | 83.31.*.* 13 wrz 2018 14:12

  Coraz więcej nadużyć policjantów. Łapówki głównym problemem Blisko co drugie przestępstwo popełniane przez polskich policjantów dotyczy korupcji. Skala procederu jest coraz poważniejsza. W ubiegłym roku takich sytuacji było o prawie 100 więcej niż poprzednio.Raport Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji pokazuje, że coraz więcej nadużyć popełnianych przez policjantów dotyczy pieniędzy. W 2017 r. było to 360 przestępstw, prawie o 100 więcej. Łapówki w ubiegłym roku stanowiły blisko połowę zarzutów. Jeszcze rok wcześniej problem dotyczył co trzeciego funkcjonariusza - informuje "Rzeczpospolita". Wzrost nastąpił również w ogólnej liczbie popełnianych przestępstw. Było ich 328, o 69 więcej niż w 2016 r. Policjanci częściej też trafiali za kratki, co świadczy o tym, że nadużycia, które popełniali, były poważne. W ubiegłym roku było ich 48, podczas gdy 12 miesięcy wcześniej 14. Przestępstwa dotknęły nawet elitarnej CBŚP, która walczy ze zorganizowanymi gangami. Aż 29 funkcjonariuszy dostało zarzuty (poprzednio ośmiu)W 2017 r. 42 policjantów było podejrzanych o bicie czy znęcanie się nad przesłuchiwanymi i zatrzymanymi. To wynik podobny do tego z 2016, gdzie takich przypadków było 46. Mniej było za to aktów oskarżenia za przemoc na służbie. Tutaj spadek z 45 do 25. Dwukrotnie wzrósł za to odsetek mundurowych z zarzutami za przemoc domową - do 21. https://wiadomosci.wp.pl/coraz-wiec ej-naduzyc-policjantow-lapowki-glownym-p roblemem-6294831577777793a

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ni szcz MO psy #2579511 | 5.172.*.* 13 wrz 2018 12:52

  zanim zrobia to oni..?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages