Wtorek, 23 lipca 2019. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Dożynkowy korowód i chleb z tegorocznych zbiorów...

2018-09-10 11:35:16 (ost. akt: 2018-09-10 12:05:34)

Autor zdjęcia: Barbara Chadaj-Lamcho

To był prawdziwie dożynkowy weekend. Bawili się mieszkańcy Dąbrówna i gminy Ostróda, a powiatowe święto plonów odbyło się w niedzielę w Ostródzie.

Za nami żniwa, czas na zabawę. Żeby tradycji stało się zadość, także w gminach i sołectwach powiatu ostródzkiego organizowane są święta plonów. Jak zwyczaj każe, z wieńcami, ze starościną i starostą prowadzącymi dożynkowy orszak.
To czas na podsumowanie, smakowanie i cieszenie się darami natury. Bo wrzesień to czas, gdy świętujemy obfitość jaką darzy nas jesień.

Dożynki w gminie Ostróda zostały zorganizowane sobotę (8.09.) w Smykówku. Stoiska uginały się od przysmaków, rolnikom wręczano nagrody i wyróżnienia, a całość okrasiły występy zespołów ludowych i młodzieżowych.

Wśród wieńców wybrano ten najpiękniejszy - z Lubajn - chociaż i pozostałym trudno odmówić urody, a kolejne miejsca przypadły sołectwom Brzydowo i Samborowo.

Wszystkie stoiska były przygotowane z niezwykłą pomysłowością i kulinarnym talentem :) Tu laur zwycięstwa przypadł dla Pietrzwałdu, przed Durągiem, Brzydowem, Napromem i Samborowem.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages