Aspirant Przemysła Żydaczek został rekordzistą Warmii i Mazur

2018-09-08 11:04:28(ost. akt: 2018-09-08 11:16:24)
Przemysław Żydaczek z nowym, ustanowionym przez siebie, rekordem województwa warmińsko-mazurskiego

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Przemysław Żydaczek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie podczas Podlaskiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym pobił rekord Warmii i Mazur na 100 metrów pożarniczych z przeszkodami. Strażak z Ostródy startował w zawodach, w składzie reprezentacji województwa warmińsko-mazurskiego.
W turnieju udział wzięło 67 zawodników z 10 województw. Strażak z KP PSP Ostróda uzyskał znakomity wynik w swojej koronnej konkurencji. Pokonał 100 metrów pożarniczych z przeszkodami w 16,19 sekund.

Jest to nowy rekord naszego województwa w tej konkurencji. Dwubój pożarniczy to jeszcze konkurencja wspinania po drabinie hakowej na trzecie piętro wspinalni. W popularnej „hakówce” Żydaczek zajął 7. miejsce z czasem 15,04 sekundy. Klasyfikację końcową turnieju tworzyła suma najlepszych wyników w dwóch konkurencjach. Zwycięzcą 11. Podlaskiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym został funkcjonariusz ostródzkiej KP PSP aspirant Przemysław Żydaczek.

A już za kilka dni strażak z KP PSp Ostróda stanie przed kolejnym wyzwaniem. W dniach 10-16 września będzie reprezentował Polski w Mistrzostwach Świata w Sporcie Pożarniczym. Mistrzostwa odbędą się w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji.

Opracował: kpt. Grzegorz Różański