Niedziela, 21 lipca 2019. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Chopin na strunach zabrzmi w ostródzkim Zamku

2018-09-03 12:02:13 (ost. akt: 2018-09-03 12:08:51)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

W Centrum Kultury w Ostródzie 5 października o godz. 18 zabrzmi niezwykły koncert jazzowy "Chopin na strunach" w wykonaniu Macieja Strzelczyka, Piotra Rodowicza i Romualda Erenca.

Troje znakomitych muzyków, skrzypek jazzowy Maciej Strzelczyk, klasyczny gitarzysta Romuald Erenc oraz kontrabasista jazzowy Piotr Rodowicz, stworzyli przepiękny projekt muzyczny, który zaprezentują w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku.


Zawsze nurtowała ich myśl, co mogłoby się wydarzyć w muzyce, gdyby Fryderyk Chopin był skrzypkiem, gitarzystą lub kontrabasistą. Wszystkie utwory tego projektu, zostały tak zaaranżowane, jakby to właśnie te instrumenty miały odgrywać decydującą rolę w muzyce Fryderyka Chopina. W programie, oprócz wyeksponowania oryginalnych tematów, dochodzi jeszcze aspekt improwizacji , który jest bardzo bliski muzykom.

Jest to więc bardzo ciekawa propozycja dla melomanów kochających muzykę Chopina, którzy są otwarci na wszystko, co świeże, twórcze i może się pojawić we współczesnej sztuce.
W programie koncertu znajdują się m.in.: Mazurek A moll op 7 no 2, Nocturn Es Major op 9 no 2, Walc A moll op 34 no 2, Mazurek G moll op 67 no 2 oraz Grande Valse Brillante op 18.

Bilety w cenie 20 zł ulgowe i 25 zł normalne. Przedsprzedaż Zamek w Ostródzie pokój nr 10.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages