środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Wracając z wakacji przygotujcie się na szczegółowe kontrole

2018-08-27 10:21:50 (ost. akt: 2018-08-27 10:29:12)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: archiwum wm.pl

Powroty z wakacji wiążą się z długimi godzinami za kierownicą. Aby te podróże zakończyły się szczęśliwie apelujemy o rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że „za kółkiem" musimy być trzeźwi, wypoczęci i pod żadnym pozorem nie spieszyć się.

Przed nami ostatni wakacyjny tydzień. To czas wzmożonego ruchu na drogach, długich godzin za kierownicą i powrotów do domu. Ważne, aby w tym czasie zadbać o bezpieczeństwo swoje, bliskich, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Przez cały ten czas policjanci będą dbać o to, by na drogach w naszym regionie było bezpiecznie. Nie będzie pobłażania dla kierowców, którzy rażąco naruszają przepisy drogowe i narażają innych na niebezpieczeństwo.

Podczas kontroli kierowcy muszą się liczyć z badaniem trzeźwości, sprawdzeniem stanu technicznego pojazdu i właściwym wyposażeniem samochodu. Mundurowi kontrolują również czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach.

Przy użyciu mierników prędkości natomiast, policjanci sprawdzają z jaką prędkością poruszają się podróżujący. Uwaga mundurowych skierowana będzie również na kierujących motocyklami.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach za te błędy „płacą” także inni uczestnicy ruchu drogowego. Apelujemy więc o rozsądek przy „dodawaniu gazu”.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Policja zatrzymała pijaną policjantkę #2565027 | 83.31.*.* 27 sie 2018 17:24

  Policja zatrzymała pijaną policjantkę. Znaleziono ją przy rozbitym aucie Policja sprawdza czy to policjantka spowodowała kolizję, w której dachowało osobowe auto. Lekko poturbowana kobieta została znaleziona przy samochodzie. Miała ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.Policja zatrzymała pijaną policjantkę. Znaleziono ją przy rozbitym aucie Policja sprawdza czy to policjantka spowodowała kolizję, w której dachowało osobowe auto. Lekko poturbowana kobieta została znaleziona przy samochodzie. Miała ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. https://wiadomosci.wp.pl/pol icja-zatrzymala-pijana-policjantke-znale ziono-ja-przy-rozbitym-aucie-62885608798 02497a

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages