Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Przyjadą i zabiorą bezpłatnie odpady wielkogabarytowe. Sprawdź gdzie i kiedy

2018-08-10 13:00:00 (ost. akt: 2018-08-10 07:32:27)

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W najbliższych dniach odpady wielkogabarytowe będą bezpłatnie odbierane z miejskich śmietników w Ostródzie. Zatem warto teraz pozbyć się niepotrzebnych mebli.

Remonty, zmiany umeblowania, latem to częste wydarzenia w naszych mieszkaniach i domach. Wtedy często pojawia się pytanie co zrobić z niepotrzebnymi meblami, bo przecież kupiliśmy nowe na ich miejsce. Dobra okazja do wystawienia takich niewymiarowych odpadów będzie w najbliższych dniach w Ostródzie.

W sobotę (11 sierpnia) pracownicy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych RUDNO za darmo odbiorą odpady wielkogabarytowe z i spod miejskich śmietników na kilkudziesięciu ulicach. Wielkogabarytówka będzie odbierana z spod zabudów wielorodzinnych i z terenu wspólnot mieszkaniowych. Pracownicy ZUOK RUDO w sobotę (11.08) odbiorą wielkie odpady z terenu wspólnot na 23 ostródzkich ulicach.

Będą to następujące ulice: Pieniężnego (poniżej nr 35), Wojska Polskiego, Jana III Sobieskiego, Racławicka, Pionierska, Wyszyńskiego, Czarnieckiego (poniżej nr 32), Kościuszki, Jagiełły (2, 2A, 2B), Armii Krajowej, Żeromskiego, Grunwaldzka, Sienkiewicza, Herdera, Piłsudskiego, Kopernika, Warmińska, Paderewskiego, Przechodnia, Jana Pawła II, Sportowa, I Dywizji, Demokracji.

A za tydzień (poniedziałek 20 sierpnia) wielkie odpady przed swoje posesje mogą wystawić mieszkańcy domów jednorodzinnych z następujących ulic: Partyzantów, Graniczna, Lipowa, Cicha, Przygraniczna, Gen. Zajączka, Krzywa, Prosta, Malinowa, Kwiatowa, Łąkowa, Miła, Parkowa, Zakole, Zielona, Jasna, Różana, Usługowa, Dębowa, Zamknięta.

Odpady wielkogabarytowe to wszelkiego rodzaju odpady, które ze względu na duże rozmiary nie mieszczą się do pojemnika na pozostałe śmieci. To na przykład: łóżka, kanapy, stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, pierzyny, materace, rowery, a nawet zabawki o dużych rozmiarach.

Jeżeli ktoś nie zdąży wystawić odpadów wielkogabarytowych na podwórkowe śmietniki to może je we własnym zakresie wywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rudnie (PSZOK). Wspomniany punkt czynny jest codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7-17 i w soboty w godz. 8-12. PSZOK przyjmuje nieodpłatnie odpady komunalne wytworzone i dostarczone wyłącznie przez mieszkańców z terenu Związku Gmin „Czyste Środowisko”.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages