Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Próbował wyłudzić kredyt. Teraz odpowie za to przed sądem

2018-08-08 07:36:08 (ost. akt: 2018-08-08 07:39:22)
Ostródzcy policjanci zakończyli sprawę 28-latka

Ostródzcy policjanci zakończyli sprawę 28-latka

Autor zdjęcia: Archiwum

Kredyt na kwotę 20 tysięcy złotych chciał wyłudzić z banku w Ostródzie 28-letni mężczyzna. Kiedy składał wniosek o kredyt twierdził, że pracuje, tymczasem od kilku tygodni był bezrobotny. Za próbę wyłudzenia 28-latkowi grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Ostródzcy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli sprawę 28-letniego mieszkańca Ostródy, który próbował wyłudzić z jednego z ostródzkich banków ponad 20 tys. zł kredytu.

Pod koniec marca tego roku mężczyzna poszedł do jednego z banków i złożył wniosek o kredyt. We wniosku zaznaczył, że pracuje zarobkowo, co nie było prawdą. Podczas weryfikacji okazało się, że młody ostródzianin pracował ale jakiś czas temu. Miejsce zatrudnienia jakie podał do wniosku o kredyt  to był ostatni zakład pracy, w którym pracował. Bank odmówił mu udzielenia kredytu i o całej sprawie powiadomił prokuraturę.

Niedoszły kredytobiorca usłyszał zarzut usiłowania oszustwa. Przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.Teraz ze swojego postępowanie odpowie przed sądem. Za oszustwo kodeks karny przewiduję karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ostróda

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages