środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Policjanci zaprezentowali zasady szkolenia psów policyjnych

2018-08-03 14:30:50 (ost. akt: 2018-08-03 10:22:07)
Na strzelnicy w Ostródzie przewodnicy psów policyjnych zaprezentowali wyszkolenie swoich czworonogów

Na strzelnicy w Ostródzie przewodnicy psów policyjnych zaprezentowali wyszkolenie swoich czworonogów

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Ostróda

Wykorzystanie psa policyjnego podczas zatrzymania agresywnego przestępcy, pokaz tropienia. Tymi i innymi umiejętnościami wykazywały się psy policyjne podczas specjalnego pokazu, który odbył się na strzelnicy w Ostródzie.

Na strzelnicy Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie odbyło się spotkanie przewodników psów z Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego, które połączone było z pokazem szkoleniowy. Policjanci prezentowali sposoby wykorzystywania psów policyjnych w służbie. Odbył się pokaz tropienia, pokaz wykorzystania psa podczas zatrzymania agresywnego przestępcy oraz pokaz ogólnego posłuszeństwa czworonoga.

W szkoleniu wzięli udział finaliści 18. Kynologicznych Mistrzostw Polski. Jednym z uczestników szkolenia był morąski przewodnik sierż. szt. Piotr Anuszewski wraz ze swoim psem Tasmanem, który zajął 3. miejsce w wojewódzkich eliminacjach do 18. Kynologicznych Mistrzostw Policji. 

Podczas spotkania połączonego ze szkoleniem omówiono podstawowe zasady  bezpieczeństwa w przypadku ataku groźnego zwierzęcia.   

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages