Kazimierczyk i Maliszewski wygrali turniej oldbojów [zdjęcia]

2018-07-29 11:30:29(ost. akt: 2018-07-29 10:40:35)
Dwanaście par wystartowało na plaży miejskiej w turnieju oldbojów

Frekwencja jak za dawnych dobrych lat była podczas turnieju siatkówki plażowej mężczyzn 35+, który rozegrany został na plaży miejskiej w Ostródzie. Na piaskowych boiskach nad jeziorem Sajmino zagrało 12 par, a wygrali Paweł Kazimierczyk i Kamil Maliszewski.
Kolejne roczniki siatkarzy, którzy 10 lat temu wygrywali Grand Prix meldują się w gronie tzw. oldbojów. Dzięki temu coraz większa liczba par bierze udział w turniejach siatkówki plażowej 35+ organizowanych przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji. W sobotnich zawodach na starcie stanęło 12 zespołów. Tempo i zagrywki może nie były zawrotne, ale za to niektóre akcje liczyły po kilkadziesiąt podbić. Dla oldbojów czasami taka dawka była bardzo wyczerpująca, toteż odpoczynek po takich popisach trwał dłużej niż zwykle. Dlatego też rywalizacja nad jeziorem Sajmino trochę się przeciągnęła.

A współzawodnictwo na plaży zdominowali debiutujący w turnieju 35+ Paweł Kazimierczyk i Kamil Maliszewski. W finale okazali się lepsi od Roberta Różalskiego i Grzegorza Piwowarczyka. Na trzecim miejscu zawody zakończyli Andrzej Chudek i Olgierd Żegalski-Dąbrowswki, a tuż za podium uplasowali się Leszek Piekut i Janusz Jakubowski.