Tęczowo przy 3 Maja, a Sokół Ostróda odniósł pewne zwycięstwo [zdjęcia]

2018-07-25 20:08:45(ost. akt: 2018-07-26 08:06:43)
W czwartym sparingu Sokół Ostróda pewnie wygrał z Tęczą Miłomłyn

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Momentami trzy tęcze - dwie nad stadionem i tę z Miłomłyna na murawie - widzieli kibice z trybun przy 3 Maja podczas sparingu z Sokołem. Nic to jednak dla piłkarzy z Ostródy, dali sobie z tym radę i pewnie pokonali IV-ligową Tęczę.
Trwa letnia selekcja do drużyny III-ligowego Sokoła. Kolejnym etapem, w którym przydatność do gry kolejnej grupy piłkarzy ocenił trener Jarosław Kotas, był sparing z miłomłyńską Tęczą. Zawodników z Zabrza, Chorzowa, Krakowa czy Olsztyna można było zobaczyć w akcji w koszulkach z jachtem na piersiach. Wśród testowanych był wychowanek Sokoła Krzysztof Wietek, który ostatnie lata spędził w szkole sportowej na Śląsku. Piłkarze z ostródzkiego zespołu szybko objęli prowadzenie, a wynik otworzył Marcin Kajca.

Natomiast przeważający w składzie Tęczy wychowankowie Sokoła bardzo się starali, ale było widać, że piłkarze obu zespołów są na różnych etapach przygotowań. Przed przerwą broniący bramki gości Marcin Jerzynowski skapitulował jeszcze raz.

W drugiej połowie Sokół szybko zdobył trzy bramki. Później przez kilkadziesiąt minut piłkarzom obu drużyn przyszło grać w strugach deszczu, które nie ułatwiały prowadzenia gry. W końcówce Tęcza mogła zdobyć bramkę honorową, ale strzał Rafała Wyralskiego w efektowny sposób obronił bramkarz Sokoła.

Sokół Ostróda - Tęcza Miłomłyn 5:0 (2:0)