środa, 8 kwietnia 2020. Imieniny Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Wystartowali w Maratonie Ekstremalnym Policji "HARDMAN 2018"

2018-07-21 06:00:00 (ost. akt: 2018-07-20 16:35:17)
Nocny maraton ekstremalny ruszył na plaży nad jeziorem Sajmino

Nocny maraton ekstremalny ruszył na plaży nad jeziorem Sajmino

Autor zdjęcia: Policja

Kolejny raz, nad jeziorem Sajmino kilku śmiałków zmierzyło się ze swoimi słabościami i wystartowało w Maratonie Ekstremalnym Policji "HARDMAN 2018".

To już kolejny rok z rzędu, gdy na plaży nad jeziorem Sajmino śmiałkowie z całego województwa walczą ze swoimi słabościami i startują w ekstremalnych i wyczerpujących zawodach.

By zapewnić zawodnikom odpowiednie bezpieczeństwo, regulamin maratonu przewidywał uczestnictwo maksymalnie 10 osób. Na zaproszenie do udziału w zawodach odpowiedzieli funkcjonariusze z:
- Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie: post. Kamil Mendelewski, sierż. Agata Mendelewska oraz st. post. Kamil Zabłotny
- Komendy Powiatowej Policji w Iławie: sierż. szt. Daniel Szul i asp. Sławomir Siemianowski
- Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie: asp. Michał Przybyłek, asp. Marek Olszewski i sierż. Szt. Artur Uścinowicz
- Komendy Powiatowej Policji w Mroągowie: st. sierż. Rafał Syczew

W czwartek (19.07.) o godz 20 stawili się na plaży nad jeziorem Sajmino by zmierzyć się ze swoimi słabościami. Przed startem niezbędne było omówienie zasad bezpieczeństwa i sprawdzenie sprzętu asekuracyjnego. Ratownicy, którzy mieli za zadanie asekurować zawodników, przeszli dodatkowo szkolenie zorganizowane przez Stanisława Makowskiego, kierownika ostródzkiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

Jeden z policjantów zgłoszonych do udziału z maratonie zrezygnował ze startu i zwolnił jedno miejsce. Za zgodą organizatora do rywalizacji gościnnie dołączył funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Olsztynie kapral Paweł Stępka.

Zawodnicy wystartowali po zapadnięciu mroku i rozpoczęli rywalizację biegiem na 6 kilometrów. Aby zaliczyć tą konkurencję musieli przebiec dwa okrążenia wokół jeziora dwukrotnie meldując się w punkcie kontrolnym. Później przyszedł czas na zmagania w wodzie. Uczestnicy żeby zaliczyć tą próbę musieli dopłynąć w linii prostej na drugi brzeg jeziora odległy od startu o 750 m i wrócić na miejsce zawodów.

Każdy zawodnik miał przy sobie bojkę asekuracyjną oraz dodatkowo był indywidualnie obserwowany i oświetlany czasowo przez ratownika przygotowanego do ewentualnego udzielenia pomocy w sytuacji powstania jakiegokolwiek zagrożenia życia lub zdrowia. Ponadto w gotowości była też policyjna motorówka, która w każdej chwili mogła ruszyć z pomocą.
Po wyjściu z wody organizatorzy przygotowali bieg z 30 kilogramowym obciążeniem na dystansie 300 metrów.

Najlepszym zawodnikiem okazał się asp. Sławomir Siemianowski z Komendy Powiatowej Policji w Iławie i to on, drugi rok z rzędu otrzymał tytuł "HARDAMANA". Na drugim stopniu podium stanął sierż. Szt. Daniel Szul z Komendy Powiatowej Policji w Iławie- zwycięzca "HARDMANA 2016". Tuż za nim, z różnicą niecałych 20 sekund uplasował się post. Kamil Mendelewski z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Na ogromne brawa zasługuje również sierż. Agata Mendelewska z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, która jako jedyna kobieta drugi już raz wystartowała w "HARDMANIE" pokazując swoją siłę, wytrzymałość i wolę walki.
Puchary, medale, gadżety i dyplomy gratulacyjne za udział w przedsięwzięciu w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Tomasza Klimka wręczył Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie nadkom. Marcin Danowski.

Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie we współpracy z Instytutem Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie. Honorowy patronat nad imprezą objął Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek.
Organizatorzy otrzymali wsparcie od starosty ostródzkiego, Centrum Sportu i Rekreacji, a także lokalnego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages