Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Przez dwa lata okradali swoją firmę, mogą trafić za kraty na 5 lat

2018-07-20 09:13:29 (ost. akt: 2018-07-20 09:24:56)
Sporą liczbę skradzionych fantów zabezpieczyli ostródzcy policjanci

Sporą liczbę skradzionych fantów zabezpieczyli ostródzcy policjanci

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Ostróda

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko pięciu mężczyznom, którzy od około dwóch lat wynosili z pracy sprzęt oraz przedmioty, które następnie sprzedawali na portalach internetowych. Wartość utraconego mienia pokrzywdzony wycenił na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W połowie marca do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wpłynęło zawiadomienie o kradzieży blisko 650 sztuk markerów olejowych z jednego z ostródzkich zakładów. Wartość utraconego mienia wyceniona została na blisko 4500 złotych.

Policjanci zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że na jednym z portali internetowych sprzedawane były tego typu markery oraz inne przedmioty, które wykorzystywane były w tej firmie. W ogłoszeniach podany był numer do sprzedawcy. Okazał się nim jeden z pracowników zakładu. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie przeszukania należącej do niego szafki w pracy oraz jego mieszkania, policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk różnych przedmiotów. Był to m.in. rękawice, tarcze, ściernice pochodzące z zakładu, w którym mężczyzna pracował.

Policjanci ustalili, że zatrzymany współpracował z czterema innymi pracownikami. Mężczyźni od około dwóch lat wynosili z firmy różne przedmioty i sprzedawali je na internetowych aukcjach. W ten sposób ukradli z zakładu towar o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Mieszkańcy powiatu ostródzkiego w wieku od 29 do 49 lat usłyszeli zarzuty kradzieży. Przyznali się do zarzucanych im czynów. Teraz do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko nim.

Za popełnione przestępstwa każdemu z nich grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages