Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Olsztynianie byli najlepsi w nocnym turnieju siatkówki plażowej [zdjęcia]

2018-07-02 10:43:31 (ost. akt: 2018-07-02 11:05:32)
W turnieju nocnym wystartowało 26 par

W turnieju nocnym wystartowało 26 par

Autor zdjęcia: Kinga Pulkowska

Aż 26 par wystartowało w Turnieju Nocnym Siatkówki Plażowej Ostróda 2018. Najlepiej na plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino poradzili sobie siatkarze z Olsztyna. Czek na 1000 złotych zgarnęli Rafał Maluchnik i Michał Tomczak.

Po sześciu latach przerwy reaktywowana została nocna rywalizacja siatkarzy na ostródzkiej plaży miejskiej. Na zaproszenie organizatorów – Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Gazeta Ostródzka – zareagowało ponad 50 zawodników. Na starcie stanęło 26 par. Wśród uczestników znaleźli się nawet siatkarze PlusLigi, reprezentujący Indykpol AZS Olsztyn Mateusz Kańczok i Jakub Zabłocki. Znaleźli się oni w gronie 20 par, które przez eliminacje musiały przebijać się do turnieju głównego, a w nim wystąpiło 16 zespołów. W tej szesnastce znalazło się sześć par, które otrzymały od organizatorów dzikie karty.

- Pięć par to byli siatkarze z pierwszych pięciu miejsc Grand Prix Lato 2017, szóstą dziką kartę otrzymali Mateusz Szymański i Arkadiusz Sółkowski, którą przekazał im najlepszy ostródzki plażowicz Marcin Ociepski – powiedział Krzysztof Filiczkowski, organizator imprez sportowych w OCSiR.

Rywalizacja na plaży nad jeziorem Sajmino zakończyła się po godz. 3 w nocy. A do najlepszej czwórki dotarły olsztyńskie pary. Najlepsi ostródzianie – Mateusz Jaworski/Kuba Michalak i Arkadiusz Sółkowski/Mateusz Szymański – rywalizację zakończyli w przedziale miejsc 7-8.

Nocny Turniej Siatkówki Plażowej Ostróda 2018 wygrali Rafał Maluchnik/Michał Tomczak. Na kolejnych miejscach uplasowali się: 2. Patryk Tyszka/Michał Głowacki, 3. Mateusz Kańczok/Jakub Zabłocki, 4. Piotr Szostek/Wiktor Mielczarek.

Sponsorami i partnerami turnieju byli: OCSiR, Gmina Ostróda, Starostwo Powiatowe w Ostródzie, Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji, Hotel Anders, Inter Marche, Hotel Sajmino, Piekarnia Emilia, Stalzłom i GGP Centrum Reklamy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages