Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Dwóch mężczyzn odpowie przed sądem za przemoc domową

2018-06-29 10:55:15 (ost. akt: 2018-06-29 11:48:32)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Przemoc w rodzinie objawiać się może na wiele sposobów. Popychanie, wyzwiska, wszczynanie awantur czy ograniczanie kontaktu z otoczeniem to tylko kilka przykładów znęcania się nad bliskimi. Za takie zachowanie dwóch mężczyzn stanie przed sądem.

Pierwszy do policyjnej celi trafił 53- letni mieszkaniec Ostródy, który pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, wyzywał i groził siostrze oraz ojcu. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił na najbliższe 3 miesiące do aresztu.

Kolejnego domowego awanturnika policjanci zatrzymali dzisiejszej nocy (29.06.). 32- latek groził swojej żonie, że ją zabije. Ponadto, jak ustalili funkcjonariusze, od jakiegoś czasu pod wpływem alkoholu wszczyna awantury, wyzywa, poniża i jest agresywny w stosunku do pokrzywdzonej.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Dziś usłyszy zarzuty. Policjanci wnioskować będą o jego tymczasowe aresztowanie. Jeśli sąd przychyli się do tego wniosku, mężczyzna ponownie trafi za kratki. Ponownie, ponieważ odbywał już karę pozbawienia wolności m.in. za groźby karalne, znęcanie się. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.


Przemoc w rodzinie to wszystkie jednorazowe lub powtarzające się umyślne działania lub zaniechania naruszające prawa lub dobra osobiste członków rodziny, a także osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących, zwłaszcza narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą.

W sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia należy powiadomić Policję (997, 112) lub prokuratora; szybka reakcja umożliwi zapewnienie ochrony ofiarom przemocy, wszczęcie odpowiednich procedur, a także zabezpieczenie dowodów zdarzenia;

Można skorzystać z porady prawnej, wsparcia psychologicznego w związku z przemocą w rodzinie, dzwoniąc pod numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”: 801-120-002 (pon. – sob. 8:00 – 22:00; niedz. i święta 8:00 – 16:00) lub Policyjnego Telefonu Zaufania: 800-339-202.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages