Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Projekt "Życie na etacie" walczy o głosy internautów

2018-06-26 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-26 14:42:15)

Autor zdjęcia: Mapio.net

Najciekawsze pomysły walczą o dofinansowanie w Programie mPotęga. Warmińsko Mazurskie Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie w Szymonowie w czołówce!

To 5. edycja mPotęgi. Warmińsko Mazurskie Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie w Szymonowie ze swoim projektem "Życie na etacie” walczy o głosy internautów i dodatkową nagrodę publiczności.

Fundacja mBanku rozstrzygnęła już 5. edycję programu grantowego mPotęga. W tegorocznej edycji nagrodzono 185 z 598 nadesłanych wniosków. mFundacja przekaże ponad milion zł na ich realizację.

Trzydzieści najciekawszych pomysłów walczy o dodatkowe dofinansowanie w Programie mPotęga. Nagrodę publiczności w wysokości 5000 zł. otrzyma jeden projekt w każdej z dwóch kategorii: dla projektów wspierających edukację dzieci w klasach 4-6 szkół podstawowych oraz dla projektów przeznaczonych dla uczniów klas 7-8 i klas gimnazjalnych.

W tegorocznej edycji do finałowej trzydziestki zakwalifikował się projekt „Życie na etacie” zgłoszony przez Warmińsko Mazurskie Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie w Szymonowie. Projekt został napisany przez wychowawcę Domu dla Dzieci w Szymonowie Joannę Skurzewską w celu ukazania wszechobecności i praktyczności matematyki w zwykłym, codziennym życiu.

Głównym założeniem projektu jest przygotowanie młodzieży opuszczającej placówkę wychowawczą do samodzielności w formie warsztatów ukazujących realne sytuacje zadaniowe z jakimi spotkają się już na samym starcie w dorosłym życiu. Chcemy mieć pewność, że młody człowiek wkraczając w dorosłość będzie w stanie wyliczyć swój przychód oraz przekalkulować koszty wynajęcia i utrzymania mieszkania. Dołożymy wszelkich starań, żeby planowanie wydatków nie przekraczało budżetu domowego. Zaplanujemy drobny remont, żeby młodzież potrafiła wyliczyć, ile farby potrzeba na malowanie. Odwiedzimy bank i dowiemy się do czego służy nam ta instytucja i czy mamy z niej jakieś korzyści. Jak to zrobimy? Stworzymy trzy symulacje samodzielnych mieszkań, w których młodzież będzie mogła wykazać się pomysłowością i zaradnością, żeby przetrwać żyjąc na etacie.

Głosowanie trwa do 29 czerwca.
Aby zagłosować na projekt "Życie na etacie" i wesprzeć Dom dla Dzieci w Szymonowie trzeba wejść na stronę internetową: http://mpotega.pl/glosowanie/
Joanna Skurzewska

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages