Jakub Żegunia zdobył wicemistrzostwo w Pucharze Ameryk

2018-06-26 08:46:13(ost. akt: 2018-06-26 09:14:23)
Jakub Żegunia i Natalia Stachowicz po turnieju w Nowym Jorku

Autor zdjęcia: Archiwum

Dobrze w zawodach Pucharu Ameryk w Nowym Jorku zaprezentowali się zawodnicy Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate. Miejsce na podium wywalczył Jakub Żegunia, który na turnieju w USA ustąpił jedynie miejsca zawodnikowi gospodarzy.
Na zawody do Stanów Zjednoczonych do składu reprezentacji Polski powołana została dwójka zawodników Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate. Natalia Stachowicz na Pucharze Ameryk startowała w kategorii seniorek, a Jakub Żegunia walczył wśród juniorów.

Szczęścia w losowaniu nie miała Natalia Stachowicz, która w pierwszej rundzie trafiła na kilkukrotną mistrzynię Japonii. Ostródzka seniorka podjęła rękawicę i stoczyła bój na całym dystansie, jednak przegrała z o kilka lat starszą Japonką przez wskazanie sędziów.

Tym razem lepiej na zawodach zaprezentował się Jakub Żegunia. W pierwszej rundzie miał wolny los, a w drugiej zmierzył się z reprezentantem Rumunii. Żegunia wygrał ten pojedynek przed czasem. Ostródzianin dotarł do finału, w którym został pokonany przez reprezentanta USA.