Gdynianin wygrał 7. edycję Ostródzkiego Półmaratonu św. Jerzego [zdjęcia]

2018-06-11 12:48:02(ost. akt: 2018-06-11 14:10:06)
7. edycję Ostródzkiego Półmaratonu ukończyło 350 biegaczy

Średnią 17,8 km/h miał zwycięzca 7. Ostródzkiego Półmaratonu św. Jerzego. Adam Głogowski z Gdyni dystans ponad 21 km pokonał w czasie 1 godziny 11 minut i 14 sekund. Rywalizację w Ostródzie ukończyło 350 biegaczy.
Ponad 1000 litrów wody przygotowali dla uczestników 7. edycji Ostródzkiego Półmaratonu organizatorzy biegowej rywalizacji po Ostródzie. Mimo tego w tych morderczych warunkach (ponad 30 stopni w cieniu) niektórzy zawodnicy wymagali pomocy medycznej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Najlepiej z rywalizacją poradził sobie zwycięzca pierwszego z trzech tegorocznych półmaratonów (Grudziądz, Ostróda, Iława) Adam Głogowski z Gdyni, którzy średnio jeden kilometr pokonywał w czasie 3:23 min. Gdyński biegacz przez pierwsze okrążenie ostródzkiego półmaratonu biegł w towarzystwie pochodzącego z Ostródy Pawła Tarasiuka. Ale na drugim okrążeniu biegacz z Gdyni uzyskał przewagę i pewnie dotrzymał ją do linii mety.

Na 2. miejscu na mecie pojawił się Paweł Tarasiuk, a na 3. pozycji uplasował się inny ostródzianin Marcin Punpur.