Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Dzień otwarty w ostródzkim "Bażyniaku"

2018-06-11 10:35:18 (ost. akt: 2018-06-11 10:45:53)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Dobiega końca czas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. W Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie uczniów zaproszono na dzień otwarty.

Zorganizowaliśmy wiele działań aby ułatwić gimnazjalistom podjęcie decyzji. Były nasze wizyty i spotkania z uczniami oraz ich rodzicami w gimnazjach całego Powiatu Ostródzkiego, uczestniczyliśmy w różnych Targach Edukacyjnych, przesłaliśmy wiele materiałów promocyjnych do gimnazjów poza nasz powiat, w niektórych byliśmy osobiście. Zwieńczeniem wszystkich działań promujących szkołę, które intensywnie rozpoczęły się od stycznia było zorganizowanie dnia otwartego.

Młodzież gimnazjalna mogła uczestniczyć w zajęciach zaplanowanych specjalnie dla nich. Przybyli goście obejrzeli spektakl pt. „Ożenek”, przygotowany przez uczniów liceum Teatr „Bażyniak” , następnie zwiedzali szkołę. Po spacerze gimnazjaliści zostali zaproszeni na spotkania warsztatowe, między innymi: „Doświadczenia z chemią”, „Między magią a fizyką”, czy pokazy pierwszej pomocy. Wszystkie przygotowane i prowadzone przez nauczycieli i uczniów liceum. Chętni brali czynny udział w zajęciach zdobywając nowe doświadczenia. Wszystkim oczywiście bardzo się podobało.

Poza tym młodzież uczestniczyła w spotkaniu z doradcą zawodowym. Tam uzyskała informacje dotyczące rekrutacji oraz interesujących działań i wydarzeń szkolnych.
Mamy nadzieję, że program dla gimnazjalistów był atrakcyjny jednocześnie przybliżył im liceum zachęcając do dalszej nauki w „Bażyniaku”.
Dziękujemy wszystkim za przybycie.
Doradca zawodowy Jolanta DemczukPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages