Sokół "wyleciał" ze strefy spadkowej, lider z Tyrowa lepszy od Orła [zdjęcia]

2018-06-10 10:24:33(ost. akt: 2018-06-10 08:38:31)
W Tyrowie i Zwierzewie mecze zakończyły się zwycięstwami gospodarzy

Emocjonujący jest finisz piłkarskich rozgrywek sezonu 2017/2018. W III lidze Sokół Ostróda wygrał na wyjeździe i opuścił strefę spadkową. Nie popisała się Tęcza Miłomłyn, która przegrała ze spadkowiczem z IV ligi. Radość w Tyrowie, gdzie LKS wygrał i utrzymał się na stołku lidera .
W rozgrywkach ligowych z udziałem drużyn z naszego regionu emocje będą do ostatniego gwizdka. Sokół w wyjazdowym meczu z Wartą Sieradz zrobił duży krok w kierunku utrzymania w III lidze. Ostródzianie wygrali 2:0 po golach Huberta Otręby i Kamila Smyta.

Wciąż niepewni utrzymania są występujący w IV lidze piłkarze Tęczy Miłomłyn. Przedostatni mecz sezonu 2017/2018 "Tęczowi" grali w Reszlu ze zdegradowanymi do klasy okręgowej Orlętami. Miały być trzy punkty dla Tęczy, które zapewniłyby ligowy byt na następny sezon. Tymczasem trzy punkty zostały w Reszlu. Zespół z Miłomłyna przegrał 0:2.

W grupie klasy okręgowej komplet punktów zdobyli piłkarze Kormorana Zwierzewo. Zwierzewainie na własnym boisku pokonali 4:1 Polonię Pasłęk. Drugi reprezentant gminy Ostróda w Zalewie w doliczonym czasie gry uratował jeden punkt. Płomień Turznica prowadził z Ewingami 1:0 po golu Macieja Zglenickiego. Ale gospodarze z nawiązką odrobili straty i było 2:1 dla zalewian. W końcówce gola na 2:2 zdobył Bartek Solis.

Po pierwszych 45 minutach meczu na szczycie w grupie 2 klasy A w Tyrowie był remis 0:0. W drugiej połowie tyrowianie trzy razy pokonali bramkarza Orła Ulnowo. Dwa gole zdobył Andrzej Pasiut, jedno trafienie dołożył Kamil Kowalski, Zespół z Tyrowa wygrał 3:1 przed ostatnią kolejką jest liderem.