Zapunktowała AP Ostróda: wygrali trampkarze, zremisowali juniorzy [zdjęcia]

2018-06-10 07:47:00(ost. akt: 2018-06-10 08:02:54)
Trampkarze AP Ostróda rozgromili rówieśników z Rony Ełk

W ekstraklasie wojewódzkiej trampkarzy w grze o 1. miejsce wciąż liczą się trampkarze Akademii Piłkarskiej Ostróda. Ostatni swój mecz ostródzianie wygrali aż 8:1. W ekstraklasie juniorów młodszych piłkarze "Apki" zremisowali z Roną Ełk.
W lejącym się z nieba żarze ligowe mecze rozegrali trampkarze i juniorzy młodsi AP Ostróda. Walczący o mistrzostwo ekstraklasy wojewódzkiej trampkarze zrobili o do nich należało czyli wysoko pokonali ekipę z Ełku. Ale gospodarze słabo rozpoczęli mecz, bo od 16. min przegrywali 0:1. I goście lepiej mogli nie drażnić ostródzian. Za kilka chwil po dwóch golach Marcela Rybicki AP prowadziła 2:1. Kilka minut później na 3:1 strzelił Kacper Sezonienko i to był koniec harców piłkarzy Rony na boisku przy ul. Plebiscytowej.

Po przerwie dominowali ostródzianie, którzy przy nieco lepszej skuteczności mogli strzelić Ronie dwucyfrówkę.

• AP Ostróda - Rona Ełk 8:1 (3:1)
Bramki dla AP: Marcel Rybicki 3, Szymon Groszkowski 2, Kacper Sezonienko, Kacper Archacki, Dawid Sikorski

W meczu juniorów młodszych goście do przerwy prowadzili 2:0. Po zmianie stron podopieczni Marcina Babalskiego zagrali ambitnie i mogli nawet wygrać. Ostródzianie wyrównali stan rywalizacji, a w końcówce meczu zdobyli bramkę z rzutu wolnego. Niestety arbiter gola nie uznał, ponieważ według niego zawodnik Rony za szybko wybiegł z muru.

• AP Ostróda - Rona Ełk 2:2 (0:2)
Bramki dla AP: Adrian Janczuro, Michał Kiński