Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Strażacy ochotnicy sprawdzą swoją formę

2018-06-09 11:00:00 (ost. akt: 2018-06-09 11:11:51)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Intensywny weekend przed druhami z jednostek OSP w gminie Ostróda. Sprawdzą się podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych.

W gminie Ostróda działa 12 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Druhowie w sobotę i niedzielę (9 i 10.06) przejdą test swoich umiejętności. Okazją do tego będą gminne zawody sportowo-pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Pierwsze do rywalizacji przystąpią młodzieżowe drużyny pożarnicze, które zmagania rozpoczną w sobotę o godz. 10 na boisku w Idzbarku.

Natomiast w niedzielne przedpołudnie na boisku w Brzydowie za prądownice chwycą dorośli przedstawiciele OSP. Druhowie będą współzawodniczyli w sztafecie 7x50 m, gdzie w pałeczkę sztafetową zamieni się prądownica, z którą podczas poszczególnych zmian ochotnicy będą musieli dobiec do mety. Drugą konkurencją będzie ćwiczenie bojowe, które zakończy się trafieniem strumieniem wody w cel czyli strąceniem pachołka.

- Jest to sprawdzian praktycznych umiejętności naszych strażaków ochotników, ale tez okazja do spotkania integracyjnego - powiedział Tomasz Ostrowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.
W niedzielę w Brzydowie zawody rozpoczną się o godz. 11.

Szczegóły na plakacie

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages