Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Młodzi rowerzyści ze Szczepankowa mogą już jeździć samodzielnie

2018-06-06 12:05:25 (ost. akt: 2018-06-06 10:36:39)

Autor zdjęcia: archiwum Policji

Policjanci przeprowadzili egzamin na kartę rowerową. Podchodzący do egzaminu uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego i obiecali ich przestrzegać podczas korzystania z jednośladu.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczepankowie przystąpili do egzaminu na kartę rowerową, który przeprowadzili policjanci. Wszyscy zdający wykazali się ogromną wiedzą, umiejętnościami i uzyskali pierwsze uprawnienia do kierowania rowerem.

Podczas spotkania policjanci rozmawiali z uczniami na temat obowiązkowego wyposażenia roweru, o bezwzględnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i bezpieczeństwie związanym z poruszaniem się rowerem po drogach.

Przypomnijmy:
Kartę rowerową może uzyskać osoba, która:
- osiągnęła wymagany minimalny wiek tj. 10 lat dla roweru, 15 lat dla pojazdu zaprzęgowego lub 17 lat dla roweru wieloosobowego, roweru lub wózka rowerowego przewożących inną osobę

-wykazała się niezbędnymi umiejętnościami odpowiednio podczas zajęć szkolnych, zajęć prowadzonych przez wojewódzki ośrodek ruchu drogowego lub zajęć prowadzonych przez ośrodek szkolenia kierowców posiadający poświadczenie potwierdzające spełnienie dodatkowych wymagań

W przypadku utraty lub zniszczenia karty rowerowej wtórnik tego dokumentu wydaje nieodpłatnie podmiot, który wydał kartę rowerową.

Dzieci w wieku do 10 lat mogą kierować rowerem wyłącznie pod opieką osoby dorosłej - nie muszą zatem posiadać żadnych uprawnień.

Kartę rowerową wydaje nieodpłatnie, za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna:
-dyrektor szkoły – uczniowi szkoły podstawowej
-dyrektor wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego lub przedsiębiorca prowadzący ośrodek szkolenia kierowców posiadający poświadczenie potwierdzające spełnienie dodatkowych wymagań – osobie nie wymienionej w pkt.1
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages