środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Piłkarska integracja kadry Usti nad Łabą i zawodników AP Ostróda [zdjęcia]

2018-06-05 13:19:50 (ost. akt: 2018-06-05 13:35:22)
Pierwsze spotkania młodzi Polacy i Czesi rozegrali na stadionie przy ul. Wyszyńskiego

Pierwsze spotkania młodzi Polacy i Czesi rozegrali na stadionie przy ul. Wyszyńskiego

Autor zdjęcia: Archiwum

Piłkarskie reprezentacje Województwa Usteckiego (Czechy) przyjechały do Ostródy na towarzyski turniej. Drużyny trampkarzy i juniorów młodszych mają za sobą pierwsze mecze z AP Ostróda.

Spotkania młodych piłkarzy są możliwe dzięki współpracy partnerskiej samorządu czeskiego regionu z powiatem ostródzkim. Zanim rozpoczęła się sportowa rywalizacja z piłkarzami przywitał się starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski.

Młodzi Czesi w konfrontacjach z ekipami Akademii Piłkarskiej Ostróda pierwsi przetestowali murawę zmodernizowanego stadionu przy ul. Wyszyńskiego. Pierwsze na boisku pojawiły się ekipy trampkarzy z regionu Usti nad Łabą i „Apki”. Młodzi Czesi to reprezentacja swojego województwa. Chłopcy cały tydzień spędzają w ośrodku przygotowań gdzie jest szkoła i stamtąd na weekendy wyjeżdżają na mecze ligowe do swoich klubów. Natomiast ostródzianie występują w ekstraklasie wojewódzkiej i wciąż liczą się w walce o miejsce gwarantujące awans do rozgrywek centralnych.

Pojedynek rozpoczął się od ataków gospodarzy. Podopieczni Macieja Czerkawskiego wypracowali sobie trzy dobre okazje do zdobycia goli, ale żadnej nie wykorzystali. Za to młodzi Czesi byli do bólu skuteczni, kiedy pojawili się pod polem karnym AP to bramkami zakończyli trzy kolejne akcje. Trampkarze z Ostródy dostali solidną lekcję futbolu, bo ostatecznie przegrali 4:9 (gole dla AP: Kacper Sezonienko, Marcel Rybicki, Patryk Bieniasz, Kacper Piłat).

Później na boisko wybiegli juniorzy młodsi obu drużyn. Tym razem górą byli gospodarze czyli podopieczni Marcina Babalskiego, którzy walczą o utrzymanie w ekstraklasie wojewódzkiej. Piłkarze AP od początku przejęli kontrolę nad tym co działo się na murawie przy Wyszyńskiego. Po golach Adriana Wasiaka, Adriana Janczuro i Filipa Czerwonki ostródzianie pokonali młodych Czechów 3:1.

Po meczach obie ekipy - zawodnicy i trenerzy - spotkały się na ognisku na przystani Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Mecze rewanżowe w środę (6.06) po południu (o godz. 16 trampkarze, o godz. 18 juniorzy młodsi) na stadionie przy ul. 3 Maja.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages