Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

RzeczJasna doceniona w Warszawie!

2018-06-04 11:59:14 (ost. akt: 2018-06-04 12:00:25)

Autor zdjęcia: archiwum stowarzyszenia

Ostródzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna odebrało w Warszawie, podczas Festiwalu Sektor 3.0, prestiżową nagrodę Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności za swoją działalność.

Sektor 3.0 to największe w Polsce wydarzenie dotyczące wykorzystania nowych technologii w działaniach społecznie użytecznych. Co roku podczas Festiwalu przyznawana jest Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pt. „Sektor 3.0″ - wyróżnienie dla organizacji pozarządowej posiadającej szczególny dorobek w zakresie prowadzenia działań promocyjnych, badawczych, edukacyjnych dotyczących wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w trzecim sektorze, lub która jest przykładem innowacyjnego zastosowania ICT w bieżących działaniach.

Laureatami tej nagrody dotychczas były takie uznane organizacje jak np. Fundacja Itaka, czy Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Po raz pierwszy w historii nagrody Kapituła, składająca się z ekspertów z dziedziny zastosowania nowych technologii, nagrodziła lokalną organizację.

Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna nagrodę otrzymało: „Za wykorzystanie nowych technologii w codziennych działaniach stowarzyszenia. Stworzenie internetowej telewizji nastawionej na nagłaśnianie ważnych problemów społecznych i lokalnych. Wyprodukowanie ponad 200 materiałów udostępnianych na zasadach creative-commons. Podejmowanie działań factcheckingowych, a także tworzenie przestrzeni dla każdego, kto chce rozwijać swoje kompetencje cyfrowe i dziennikarskie”.

Nagrodę odebrały Karolina Iszoro i Kinga Wiśniewska. Jej wartość to 40 000 PLN przeznaczone na działania statutowe organizacji.
„To dla nas bardzo duże wyróżnienie, zwłaszcza, że w Kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele takich technologicznych gigantów jak np. Intel. Ta nagroda pokazuje, że to co robimy jest wyjątkowe i dostrzegane daleko poza Ostródą. Że ciężka praca całego zespołu została doceniona. I, że innowacje społeczne nie muszą powstawać w dużych miastach, że w Ostródzie też jesteśmy kreatywni, a inne organizacje mogą się od nas uczyć jak korzystać z technologii w słusznej sprawie.” – mówi Kinga Wiśniewska wiceprezeska RzeczJasnej.Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: RzeczJasna

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages