Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Zapraszamy na dni otwarte w ostródzkim ŚDS „Bratek”

2018-06-04 07:29:01 (ost. akt: 2018-06-04 07:36:17)
Dni otwarte w ŚDS "Bratek" odbędą się we wtorek i środę

Dni otwarte w ŚDS "Bratek" odbędą się we wtorek i środę

Autor zdjęcia: Archiwum ŚDS "Bratek"

Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek” we wtorek i środę (5-6 czerwca) zaprasza na dni otwarte do swoich placówek przy ul. 11 Listopada i Wojska Polskiego. W godzinach 9-14 będzie można dowiedzieć się czym na co dzień zajmują się podopieczni ostródzkiego ŚDS.

Ostródzki ŚDS „Bratek” inicjuje i tworzy różne formy pomocy i wsparcia dla osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną, posiadających inne zaburzenia neurologiczne oraz osób z chorobą Alzheimera. Placówka zapewnia kompleksowe wsparcie i pomoc dla osób z terenu miasta i gminy Ostróda.

We wtorek i środę ŚDS „Bratek” organizuje dni otwarte w placówkach przy ul. 11 Listopada 25 i Wojska Polskiego 8. W obu miejscach w godzinach 9-14 będzie można dowiedzieć się czym zajmują się podopieczni ostródzkiego ŚDS.

Pokażemy co robimy podczas codziennych zajęć, będzie można wziąć udział w warsztatach rękodzieła – mówi Zenon Kastrau, kierownik ŚDS „Bratek”. - W naszych zajęciach uczestniczy osiemdziesięcioro dorosłych podopiecznych. Wiemy jednak, że są jeszcze w naszym mieście osoby, które mogłyby skorzystać z naszej oferty. I właśnie podczas dni otwartych każdy będzie mógł zobaczyć co się dzieje w obu placówkach „Bratka”.

ŚDS Bratek to placówka dziennego pobytu czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7.15-15.15. Psycholog, terapeuta, pedagog z opieki tych specjalistów korzystają też podopieczni ŚDS Bratek. Zajęcia terapeutyczne prowadzone są w doskonale wyposażonych salach. Przy okazji zajęć kulinarnych przygotowywane są gorące posiłki dla wszystkich uczestników zajęć.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages