Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

W Starych Jabłonkach rusza czterodniowy piknik sportowy

2018-05-31 08:28:44 (ost. akt: 2018-05-31 00:46:53)
Finał Klubowych Mistrzostw Europy w Starych Jabłonkach potrwa od czwartku do niedzieli

Finał Klubowych Mistrzostw Europy w Starych Jabłonkach potrwa od czwartku do niedzieli

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Trybuny na 2500 kibiców czekają w Starych Jabłonkach na kibiców. Okazją do odwiedzenia plaży Hotelu Anders jest finał Klubowych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej. Na turniej i wiele innych atrakcji zapraszamy od czwartku (31 maja) do niedzieli (3 czerwca). Wstęp i parking bezpłatny.

Głównym powodem do odwiedzenia Starych Jabłonek w ten długi weekend jest oczywiście turniej piłki ręcznej plażowej. To nie byle jakie zawody, ponieważ na plaży nad jeziorem Szeląg Mały rozegrany zostanie finał Klubowych Mistrzostw Europy. A że Europejczycy dominują w tej dyscyplinie sportu na świecie, to Hotel Anders znowu jest organizatorem imprezy na światowym poziomie.

- Plażową piłką ręczną zainteresowaliśmy się jeszcze podczas naszego zaangażowania w siatkówkę, no i już wtedy dostrzegliśmy w tym sporcie olbrzymi potencjał, dlatego teraz postanowiliśmy ponownie ściągnąć go do Starych Jabłonek. Jest to gra bardzo emocjonująca i dynamiczna, a przy tym prosta: wystarczy kilka minut, by poznać jej zasady.

Organizatorzy przygotowali wiele pozasportowych niespodzianek. Na przykład na piątek i sobotę - dwudniowy Dzień Dziecka z wieloma zabawami, konkursami i atrakcjami. Będzie też coś dla ciała, czyli Restauracja Mistrzów, w której w roli głównej wystąpi Karol Okrasa, oraz dla ducha, bo na scenie na wodzie odbędzie się wiele koncertów. m.in. w niedzielę przed meczami o trzecie miejsce wystąpi zespół Loka. Goście nie będą mieli kłopotów z parkowaniem swoich aut. Przygotowany został duży bezpłatny parking.

Pierwszy gwizdek turnieju rozlegnie się w czwartek o godz. 9 w meczu, w którym kobieca reprezentacja Polski (dostała od organizatorów „dzika kartę”) zmierzy się z hiszpańskim Playa Algeciras, obrońcą tytułu.

Program KME
Od 31 maja (czwartek) do 1 czerwca (sobota) do godz. 13.30 potrwają rozgrywki grupowe (w każdej rywalizuje sześć zespołów), po czym kluby, które zajmą piąte miejsca w grupach, rozegrają mecz o miejsce dziewiąte w całym turnieju, a najsłabsze ekipy będą walczyć o miejsce jedenaste. Natomiast czołowe czwórki awansują do ćwierćfinałów, w których będzie rywalizować według następującego podziału: 1.A - 4.B (zespół z z pierwszego miejsca w grupie A zagra z czwartą ekipą grupy B), 2.A - 3.B, 1.B - 4.A, 2.B - 3.A. Na tym sobotnia część rywalizacji się zakończy, a w niedzielę kibice obejrzą już najważniejsze mecze klubowych mistrzostw Europy.
* 31 maja, godz. 9-18: rywalizacja w grupach
* 1 czerwca, godz. 9-18: rywalizacja w grupach
* 2 czerwca, godz. 9-18: faza pucharowa
* 3 czerwca, godz. 9-15: ćwierćfinały oraz półfinały, godz. 15: mecze o 3. miejsce; godz. 15.45: finały, godz. 16.30: ceremonia medalowa.

Warto wiedzieć
[i]* Turniej zostanie rozegrany na dwóch boiskach, a mecze na stadionie głównym będzie mogło obejrzeć aż 2500 kibiców.
* Po raz pierwszy w bramkach zostaną zamontowane kamery (po cztery w każdej), które pomogą sędziom w spornych sytuacjach.
* Rywalizują czteroosobowe drużyny, w tym bramkarz. Wszyscy grają boso, ale dopuszczalne są skarpetki lub bandaże. Mecz składa się z dziesięciominutowych połów i pięciominutowej przerwy. O wygranej decyduje liczba punktów meczowych (punkt otrzymuje się za wygraną połowę). Jeśli po rozegraniu obu połów jest remis 1:1, wtedy dochodzi do rzutów sam na sam z bramkarzem. Każda zdobyta bramka to jeden punkt. Zawodnicy mogą jednak dokonywać też tzw. rzutów spektakularnych, które są punktowane podwójne.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages