Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Handlował podróbkami w sieci i wpadł w policyjne sidła

2018-05-24 08:54:42 (ost. akt: 2018-05-24 09:00:30)
Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzuty z Ustawy o prawie własności przemysłowej

Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzuty z Ustawy o prawie własności przemysłowej

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Ostróda

Na jednym z portali społecznościowych 28-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego handlował podrobionymi ubraniami i butami. Przedsiębiorczego mężczyznę namierzyli i zatrzymali policyjni spece od przestępczości gospodarczej. 28-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Policjanci zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej na bieżąco monitorują portale aukcyjne i strony internetowe w poszukiwaniu ofert sprzedaży przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi.

Tym razem kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie współpracując z policjantami Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie uzyskali informacje, że jeden z mieszkańców gminy Ostróda zajmuje się właśnie taką nielegalną działalnością. Mężczyzna na jednym z popularnych portali społecznościowych wystawiał do sprzedaży podrobione ubrania i buty.

Policjanci pojechali do mieszkania 28-latka. Podczas przeszukania znaleźli odzież i obuwie o wartości kilkunastu tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty z Ustawy o prawie własności przemysłowej. Za obrót towarami oznaczonymi zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.


Źródło: KPP Ostróda
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages