Poniedziałek, 30 listopada 2020. Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka

Policjant z Ostródy drugim policyjnym wodniakiem w Polsce

2018-05-22 09:56:07 (ost. akt: 2018-05-22 10:01:22)
Policjanci z Ostródy i Giżycka zajęli drugie miejsce w Polsce

Policjanci z Ostródy i Giżycka zajęli drugie miejsce w Polsce

Autor zdjęcia: wm.policja.gov.pl

Policjanci z całego kraju rywalizowali o miano najlepszego policyjnego wodniaka w kraju. Mistrzostwa rozegrane zostały w Giżycku. Na 2. miejscu rywalizację zakończyła reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, w której składzie był Wojciech Paśnikowski z KPP Ostróda.

17 załóg policyjnych z całej Polski - reprezentanci 16 komend wojewódzkich oraz Komendy Stołecznej Policji – spotkali się w Giżycku na 5. Ogólnopolskich Zawodach Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym. Przez trzy dni rywalizowali w pięciu konkurencjach.

Jedną z nich była „kontrola łodzi”, którą przeprowadzono na jeziorze Czos. Zawodnicy podpływając swoją łodzią do łodzi, która złamała przepisy związane z wytwarzaniem fali na akwenie, mieli przeprowadzić interwencję, jednocześnie kontrolując załogę jak i samą łódź pod kątem przestrzegania przepisów. Policjanci walczyli też na basenie, z którego dna musieli „uratować” osobę tonącą symulowaną przez manekina. Był też test wiedzy, w którym zawodnicy musieli udzielić odpowiedzi na 40 pytań, a trzydniowe zmagania zakończył Rajd łodzią, czyli jak najszybsze pokonanie dystansu między bojami.

Kilkudniową rywalizację na drugim miejscu w Polsce zakończyli policjanci z KWP Olsztyn – Wojciech Paśnikowski (KPP Ostróda) i Paweł Pelikan (KPP Giżycko). Mistrzami Polski zostali policjanci z KWP we Wrocławiu.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages