W Warnie nasi bez medalu, ale z dużym bagażem doświadczenia

2018-05-21 07:35:22(ost. akt: 2018-05-21 07:45:15)
W wyprawie do Warny Natalii Stachowicz i Jakubowi Żeguni towarzyszył trener Artur Małż

Autor zdjęcia: Archiwum OKKK

Zawodnicy Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate - Natalia Stachowicz i Jakub Żegunia - w weekend reprezentowali Polskę na mistrzostwach Europy w Bułgarii. Karatekom z Ostródy nie udało się wywalczyć miejsc na podium.
Od kilku sezonów podopieczni Artura Małża są etatowymi reprezentantami kraju. Dwójka - Natalia Stachowicz i Jakub Żegunia - uzyskała powołania na 32. Mistrzostwa Europy w Warnie. Natalia debiutowała wśród seniorek (kategoria wagowa do 65 kg), a Jakub walczył turnieju juniorów (kat. do 65 kg). Niestety tym razem ostródzianie nie zdobyli medalu.

- Ale za to wracamy z ogromnym doświadczeniem, nasi zawodnicy po zaciętym boju przegrali swoje walki przez wskazanie sędziów - skomentował trener Małż. - Naprawdę zabrakło niewiele. Natalia w swojej kategorii wagowej miała trzy mistrzynie świata i jako debiutantka po swojej walce zebrała wiele pozytywnych opinii podobnie jak Kuba.

Teraz przed zawodnikami Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate kolejne wyzwanie. A będzie to start w Mistrzostwach Ameryk, który czeka dwójkę ostródzkich karateków w czerwcu w Nowym Jorku.