Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

W sobotę kilkuset rowerzystów wybiera się na Górę Dylewską

2018-05-18 15:07:48 (ost. akt: 2018-05-18 14:22:59)
Dobry humor i trochę mocy w nogach są potrzebne by wziąć udział w rajdzie

Dobry humor i trochę mocy w nogach są potrzebne by wziąć udział w rajdzie

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Rower, vouchery na pobyt w hotelach, wejściówki na letnie festiwale i wiele innych cennych nagród będzie można wygrać w sobotę (19.05) na polanie pod szczytem Góry Dylewskiej. Trzeba tylko zapisać się na rajd, wziąć w nim udział i dojechać do mety.

Na stronie internetowej zapisało się 630 osób, które w sobotę chcą pokonać na rowerach 23 km i wjechać na Górę Dylewską Kilkusetosobowy peleton cyklistów wyruszy o godz. 11 spod plaży nad jeziorem Sajmino. Jeżeli ktoś nie zapisał się w internecie to nic straconego, bo jeszcze przed startem rajdu prowadzone będą zapisy na plaży.

- Zapraszamy mieszkańców gminy i miasta Ostróda, jesteśmy gotowi na każdą ilość uczestników – mówi Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda. - W końcu świętujemy osiemnastkę, dlatego trzeba to zrobić z przytupem.

Z Kajkowa peleton pojedzie w kierunku Lichtajn, następnie do Kraplewa, kolejną miejscowością na trasie będzie Dziadyk, skąd rowerzyści przejadą do Rynu (tam będzie przystanek), a później przez Bednarki i Miejską Wolę w kierunku szczytu Góry Dylewskiej.

Po zdobyciu szczytu na polanie na rowerzystów będzie czekało wiele atrakcji. Dla najmłodszych i dorosłych m.in. fotobudka, dmuchańce, rowery przeciwskrętne. Dorośli będą też mogli założyć alkogogle i zobaczyć jak wygląda jazda na podwójnym gazie. Ponadto ognisko, kiełbaski, lokalny catering i rodzinny piknik na polanie.

- W trakcie pikniku będziemy też losowali atrakcyjne nagrody wśród wszystkich uczestników, do wygrania będą rower, vouchery na pobyt w hotelach znajdujących się na terenie gminy, wejściówki na letnie koncerty, które odbędą się w Ostródzie. Tak że zapraszamy do wspólnego kręcenia na rowerach – zachęca wójt Fijas.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages