Niedziela, 9 grudnia 2018. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Kolejny krok we współpracy samorządu powiatowego z Chińczykami

2018-05-18 10:46:30 (ost. akt: 2018-05-18 11:19:23)
Starosta ostródzki i przedstawiciele chińskiego miasta Cixi w starostwie podpisali list intencyjny

Starosta ostródzki i przedstawiciele chińskiego miasta Cixi w starostwie podpisali list intencyjny

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Do niedzieli w powiecie ostródzkim gości delegacja z chińskiego miasta Cixi, którego władze chcą nawiązać współpracę partnerską lokalnymi samorządami. Pierwszym elementem było podpisanie listu intencyjnego między starostą ostródzkim a burmistrzem chińskiego miasta.

Cixi jest miastem na prawach powiatu we wschodnich Chinach, w prowincji Zhejiang, zlokalizowane jest w prefekturze miejskiej Ningbo. Jest to miasto przemysłowe położone nad Morzem Wschodniochińskim, zamieszkałe przez blisko 2 miliony ludzi.

Dwa lata temu przedstawiciele samorządu powiatowego, gminnego i miasta Ostróda byli z pierwszą roboczą wizytą w regionie Ningbo i odwiedzili miasto Cixi, gdzie nawiązali współpracę. Od tego czasu Chińczycy dwukrotnie odwiedzili nasz region, gdzie głównie byli zainteresowani nawiązaniem współpracy handlowej z przedstawicielami branży meblarskiej.

Powiat ostródzki i miasto Cixi są zainteresowane zawarciem umowy partnerskiej między obu regionami. Od czwartku (17.05) delegacja chińska gości w powiecie ostródzkim. W piątek goście z Chin odwiedzili siedzibę starostwa powiatowego w Ostródzie, gdzie zostali podjęci przez starostę Andrzeja Wiczkowskiego. Podczas spotkania zrobiony został pierwszy krok w kierunku partnerstwa.

- Jest to pierwszy element współpracy czyli podpisanie listu intencyjnego, którego celem jest rozpoczęcie współpracy między naszym powiatem, gminą Ostróda i miastem Ostróda a miastem Cixi - powiedział Andrzej Wiczkowski. - W mieście tym główną gałęzią gospodarki jest przemysł elektryczny i lekki.

Dla Chińczyków nawiązanie kontaktów partnerskich z powiatem ostródzkim, nie będzie pionierskim, ponieważ w tym rejonie Europy mają już podpisaną taką umowę z jednym z regionów w Czechach.

- Jesteśmy rejonem przemysłowym i chcielibyśmy znaleźć rynki zbytu, ale przede wszystkim poznać ludzi i nawiązać kontakty z władzami lokalnych samorządów - powiedział Jiang Yuenian, odpowiedzialny za kontakty zagraniczne w Cixi. - Od kilku lat w naszym mieście organizujemy doroczne spotkania przedstawicieli lokalnych władz i biznesu z kilkunastu krajów europejskich. Mam nadzieję, że do tego grona dołączą reprezentanci z powiatu ostródzkiego.

Wizyta chińskiej delegacji w powiecie ostródzkim potrwa do niedzieli.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages