Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Bezpieczne Mazury otworzyły sezon w Ostródzie

2018-05-17 14:14:09 (ost. akt: 2018-05-17 14:29:48)

Autor zdjęcia: Expo Mazury/Grzegorz Różański PSP

Bezpieczne Mazury w Expo Mazury w Ostródzie to wydarzenie o charakterze prewencyjnym i edukacyjnym promujące bezpieczny wypoczynek.

Impreza odbywa się w Ostródzie wiosną i kierowana jest do dzieci i młodzieży. Tym razem przez dwa dni - 16 i 17 maja - w halach Expo Mazury zorganizowane były stoiska tematyczne przez służby, instytucje i organizacje związane z bezpieczeństwem.

— W trosce o najmłodszych wspólnie dbamy, aby temat bezpieczeństwa stale był podejmowany — mówią organizatorzy imprezy. — Uświadamiamy dzieciom i młodzieży jak odpowiednio zachować się między innymi na wakacjach, w drodze do szkoły i w Internecie. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do poprawy wskaźników bezpieczeństwa.

Odbyły się też dwa konkursy dla dzieci i młodzieży o tematyce "Bezpieczne wakacje" - plastyczny dla szkół podstawowych oraz fotograficzny dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody.

Państwową Straż Pożarną w ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” reprezentowali funkcjonariusze ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP.

— Przygotowaliśmy nasze stoisko w taki sposób, by dzieci, oprócz możliwości wysłuchania prelekcji i obejrzenia sprzętu strażackiego, mogły poczuć namiastkę bycia strażakiem — mówi kpt. Grzegorz Różański z PSP w Ostródzie. — Każdy odważny uczeń miał okazję ugasić prawdziwy pożar. Przy pomocy trenażera gazowego symulowany był pożar, który dzieci gasiły gaśnicami śniegowymi. Była to frajda i okazja do praktycznej nauki obsługi gaśnic.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages