Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Zbliża się wielki sportowy piknik w Starych Jabłonkach

2018-05-17 07:40:03 (ost. akt: 2018-05-20 11:37:56)
Dyrektor turnieju Tomasz Dowgiałło (z lewej) i Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda zapraszają na finał Klubowych Mistrzostw Europy w beach handballu

Dyrektor turnieju Tomasz Dowgiałło (z lewej) i Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda zapraszają na finał Klubowych Mistrzostw Europy w beach handballu

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Najlepsze zawody w plażowych dyscyplinach sportu tylko na boiskach Hotelu Anders w Starych Jabłonkach. Od 31 maja do 3 czerwca rozegrany tam zostanie finał Klubowych Mistrzostw Europy. Będą emocje sportowe, wydłużony Dzień Dziecka, gotowanie z Karolem Okrasą, a wszystko skończy koncert zespołu Loka.

W ostródzkim Urzędzie Gminy odbyła się konferencja prasowa, podczas której dyrektor turnieju Tomasz Dowgiałło i wójt gminy Ostróda Bogusław Fijas zachęcali do odwiedzenia Starych Jabłonek w dniach 31 maja-3 czerwca. W tym terminie na trzech boiskach Hotelu Anders rozegrany zostanie finał Klubowych Mistrzostw Europy w beach handballu.

- Piłka ręczna plażowa jest bardzo widowiskową, atrakcyjną i dynamicznie rozwijającą się dyscypliną sportu – powiedział Tomasz Dowgiałło. - Wszystko dzieje się bardzo szybko, jest wiele efektownych zagrań i częste zwroty sytuacji. Podczas meczów plażowej piłki ręcznej nie ma czasu na nudę. A najlepiej tego doświadczyć na żywa, dlatego za dwa tygodnie na cały długi weekend zapraszamy do Starych Jabłonek na finał Klubowych Mistrzostw Europy.

Gmina Ostróda od lata stawia na sport i idealnie nadaje się do uprawiania wszelkich odmian sportów plażowych, dlatego gminne władze są zadowolone, że tak duża impreza ponownie zawita do Starych Jabłonek.

- Andrzej i Tomasz Dowgiałło oraz cała ekipa Hotelu Anders są gwarantem organizacji najlepszej w regionie, a może nawet i w Polsce imprezy sportowej na plaży – stwierdził wójt Fijas. – Jestem przekonany, że - jak w przypadku siatkówki plażowej – na plaży nad Szelągiem Małym rozwinie się piłka ręczna na piasku.

Impreza, która rozpocznie się 31 maja na plaży nad jeziorem Szeląg Mały ma być kilkudniowym piknikiem sportowym. Od piątku do soboty (1-2 czerwca) rywalizacji sportowej na piasku będą towarzyszyły obchody Dnia Dziecka.

– Będzie to wielka celebra dla najmłodszych, zaplanowaliśmy biegi dla dzieci, kids campy plażowej piłki ręcznej, ogromne dmuchańce i wiele innych for, aktywności – wyliczył T. Dowgiałło. – Z wszystkich atrakcji będzie można skorzystać za symboliczny datek wrzucony do puszki na rzecz Fundacji „Przyszłość dla dzieci”.

W finałowym, dniu zawodów do akcji wkroczy Karol Okrasa, z którym będzie można przygotować największą sałatkę na świecie. Cztery dni Klubowych Mistrzostw Europy to również występy muzyczne na scenie na wodzie. Przez pierwsze dni będą prezentowali się lokalni artyści, a w dniu finałów wystąpi zespół Loka.

Pierwszy gwizdek Klubowych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej w czwartek (31.05) o godz. 8.30. Zapraszamy, przez wszystkie dni wstęp będzie wolny.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages