Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Padł rekord trasy półmaratonu podczas Dylewskiego Crossu [zdjęcia]

2018-05-14 13:02:21 (ost. akt: 2018-05-14 13:40:35)
Wokół stawu przy Rybakówce rywalizowały dzieci, kiedy na trasie półmaratonu byli dorośli

Wokół stawu przy Rybakówce rywalizowały dzieci, kiedy na trasie półmaratonu byli dorośli

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Ponad 80 śmiałków stanęło na trasie 11. Letniego Biegu Sasinów "Dylewski Cross". Głównym dystansem był nieco wydłużony, liczący ok 22 km, półmaraton wokół Wzgórz Dylewskich. W tym roku zwycięzca ustanowił nowy rekord trasy 1.24:40.

Liczący blisko kilometr długości podbieg, nazwany przez organizatorów "Paralizatorem" i wiodąca pod górę półkilometrowa "Spirala" to były niektóre atrakcje, czekające na uczestników półmaratonu. Trasa w ponad 65 procentach wiodła po szutrach i na odcinkach zalesionych. Jednak żar lejący się z bezchmurnego nieba nie ułatwiał biegaczom zadania.

Kilkudziesięciu uczestników półmaratonu podjęło wyzwanie i zmierzyło się pofałdowaną trasą u stóp najwyższego wzniesienia na Warmii i Mazurach Górą Dylewską. Upał nie przeszkodził w osiągnięciu dobrych rezultatów. Najlepszy zawodnik złamał barierę godziny i 25 minut.

W trakcie półmaratonu rozegrane też zostały biegi krótsze. Dla mniej zaprawionych amatorów biegania był dystans 5 km. Wokół stawu przy Rybakówce na terenie kompleksu hotelowego Ireny Eris rywalizowały też dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Wszystkie dzieci po biegu otrzymały medale i lody ufundowane przez jednego ze sponsorów Dylewskiego Crossu.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages