Kilkuset biegaczy wystartowało w 28. Ostródzkich Biegach Ulicznych [zdjęcia]

2018-05-14 06:27:00(ost. akt: 2018-05-13 22:07:32)
W biegu memoriałowym na dystansie 10 km wystartowało 53 zawodników

Autor zdjęcia: Archiwum OCSiR

Pierwszy raz w historii Ostródzkich Biegów Ulicznych biegacze w biegu głównym rywalizowali na dystansie 10 km. Pierwszym rekordzistą trasy został Mariusz Żak z Radomia, który memoriałowy bieg pokonał w czasie 37:59 min.
Podczas 28. edycji Ostródzkich Biegów Ulicznych nie zawiodła pogoda. Na bezchmurnym niebie nad stadionie lekkoatletycznym przy ul. Wyszyńskiego słońce skutecznie podgrzewało atmosferę. Słoneczna aura bardziej sprzyjała opalaniu niż bieganiu, ale warunki dla wszystkich uczestników były takie same.

W zawodach biegowych zorganizowanych przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji biegacze w wieku od lat kilku do kilkudziesięciu rywalizowali w 14 biegach. Po raz pierwszy bieg memoriałowy im. Zdzisława Krzyszkowiaka rozegrany został na dystansie 10 km. Na liście startowej zapisanych było 78 biegaczy, ale ostatecznie na starcie memoriałowej dychy stawiło się 53 śmiałków, którzy zmierzyli się z dystansem i lejącym się z nieba żarem. Z tymi warunkami najlepiej poradził sobie Mariusz Żak z Radomia, który trasę pokonał w czasie poniżej 38 minut. Wśród biegaczek najlepsza była Magdalena Trzeciak z Olsztyna z wynikiem 39:54.

Zwycięzcy biegów: przedszkolaki, dziewczęta (200 m): Izabela Sikorska (Idzbark); chłopcy: Borys Wójczak (Nr 1 Ostróda); kl. I-II, dziewczęta (400 m): Lena Chudzia (SP Durąg); chłopcy: Alan Nowak (SP 1 Ostróda); kl. III-IV, dziewczęta (600 m): Oliwa Bąk (SP 4 Ostróda); chłopcy: Jakub Sadowski (SP 1 Ostróda); kl. V-VI, dziewczęta (800 m): Anna Gliszczyńska (SP Tyrowo); chłopcy: Michał Prusiński (SP 4 Ostróda); kl. VII i kl. gimnazjalne, dziewczęta (800 m): Wiktoria Krawiec (SP 3 Ostróda); chłopcy: Kacper Nowicki (SP 4 Ostróda).

Szkoły ponadgimnazjalne, dziewczęta (1200 m): Wiktoria Kwiatkowska (Iława); chłopcy: Dominik Szczepański (ZSZ im. Staszica Ostróda).