Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Zapaliły się baloty słomy. Pożar zagrażał kurnikom

2018-05-11 14:27:33 (ost. akt: 2018-05-11 14:36:05)

Autor zdjęcia: bryg. Adam Zaręba

Sześć zastępów i 30 strażaków gasiło pożar, gdy zapaliły się baloty słomy. Udało się zapobiec rozprzestrzenieniu ognia.

W piątek (11.05.) kilka minut po godzinie 11 wpłynęło zgłoszenie do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Ostródzie o pożarze w miejscowości Wilamowo. Pierwsza informacja wskazywała, że pożar nie jest poważny. Zgłaszający informował o palącej się pryzmie balotów słomy.

Jednak kolejne wypowiadane zdania, zmieniły obraz sytuacji. Pryzma balotów miała około 100 m2 powierzchni i znajdowała się pomiędzy dwoma kurnikami wielkopowierzchniowymi. Pożar w każdej chwili mógł przenieść się na budynki. Kurniki były puste, przygotowywane do zasiedlenia.

Do akcji z morąskiej JRG wyjechał samochód ratowniczo-gaśniczy i rozpoznawczo ratowniczy. Ponadto zadysponowana została wojskowa straż pożarna z Morąga oraz jednostki OSP z gminy Małdyty. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru. Z gaśniczych linii wężowych podali wodę, za wszelką cenę starli się powstrzymać ogień, by nie przeniósł się na budynki. Udało się powstrzymać rozwój pożaru. Kurniki zostały uratowane.

Dalsze działania gaśnicze polegały na sukcesywnym rozwożeniu i dogaszaniu palącej się słomy. W akcji udział wzięło 6 zastępów straży pożarnej, 30 strażaków.
Źródło: kpt. Grzegorz Różański

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages