Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Paralizator i Spirala czekają na uczestników Dylewskiego Crossu

2018-05-12 14:07:05 (ost. akt: 2018-05-11 14:12:10)
Niedzielny półmaraton wystartuje o godz. 11, przed biegiem w biurze zawodów można zgłosić swój udział

Niedzielny półmaraton wystartuje o godz. 11, przed biegiem w biurze zawodów można zgłosić swój udział

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W niedzielę (13.05) amatorów biegania terenowego zapraszamy do Wysokiej Wsi. Tam wokół najwyższej w regionie Góry Dylewskiej rozegrany zostanie 11. Letni Bieg Sasinów Dylewski Cross. Biegacze wystartują na dystansach ok. 22 km i 5 km.

Półmaraton rozgrywany będzie w malowniczej scenerii Wzgórz Dylewskich, zatem jego uczestnicy muszą być przygotowani na sporą liczbę podbiegów i zbiegów. Najbardziej selektywne będą dwa fragmenty trasy. Pierwszy, nazwany przez organizatorów Spiralą, to 450-metrowa wiodąca pod górę serpentyna. Tam po pierwszych kilku nawrotach biegacze stracą rachubę ile ich mają za sobą. Jednak tuż przed metą półmaratończyków czeka jeszcze dłuższy podbieg. Będzie to Paralizator bliskokilometrowy podbieg zlokalizowany kilkaset metrów od mety. Trzeba będzie wykazać się żelazną kondycją. Półmaraton wystartuje o godz. 11.

- Nieco więcej kilometrów niż w klasycznym półmaratonie, bo około 22, będą mieli do pokonania uczestnicy biegu głównego – mówi Jacek Tracz, organizator 11. Letniego Biegu Sasinów „Dylewski Cross”. - W 65 procentach trasa półmaratonu to będzie offroad, a pozostałe fragmenty powiodą po twardych nawierzchniach.

W Wysokiej Wsi będzie też coś dla biegaczy amatorów czyli rywalizacja na dystansie 5 km. Trasa wzdłuż siedlisk na Wzgórzach Dylewskich. Oczywiście nie zabraknie podbiegów i zbiegów, jednak nie będą one tak mordercze jak na trasie półmaratonu. Bieg na „piątkę” wyruszy o godz. 11.05. A kiedy biegacze na obu dystansach będą na trasie rozegrany zostanie bieg przedszkolaków wokół stawu przy Rybakówce.

Zapisy do półmaratonu i biegu na 5 km będą prowadzone w niedzielę w biurze zawodów przy Rybakówce (kompleks hotelowy Ireny Eris). Biuro zawodów będzie czynne w godz. 9-11. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali okolicznościowe medale. Zwycięzca półmaratonu dodatkowo otrzyma 300 zł, a triumfator "piątki" 100 zł.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages