Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

W sobotę zamkną ulice Pionierską, Batalionów, Racławicką i inne

2018-05-11 08:52:16 (ost. akt: 2018-05-11 09:06:43)
Nowe medale czekają na uczestników memoriałowej dychy podczas 28. Ostródzkich Biegów Ulicznych

Nowe medale czekają na uczestników memoriałowej dychy podczas 28. Ostródzkich Biegów Ulicznych

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W sobotę (12.05) w godz. 11.30-13.30 kierowcy muszą być przygotowani na utrudnienia w ruchu na drogowym na kilku ulicach Ostródy. Z powodu rozgrywania 28. Ostródzkich Biegów Ulicznych ruch zostanie tymczasowo zamknięty. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia.

Stadion lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego będzie centralnym miejscem zmagań biegaczy podczas 28. edycji Ostródzkich Biegów Ulicznych. Na tartanowej bieżni sobotnia (12.05) rywalizacja rozpocznie się o godz. 10. Rozpoczną uczniowie i uczennice ze szkół ponadgimnazjalnych, a po nich na bieżni pojawią się uczniowie klas gimnazjalnych i VII szkół podstawowych.

Jednak to co najważniejsze zaplanowane zostało na godz. 12. Wtedy rozpocznie się memoriałowy bieg im. Zdzisława Krzyszkowiaka. W tym roku po raz pierwszy w historii Ostródzkich Biegów Ulicznych główny bieg rozegrany zostanie na dystansie 10 km. To znaczy, że cztery ponaddwukilometrowe rundy powiodą po ulicach Ostródy.

- Z uwagi na utrudnienia spowodowane budową wiaduktu trasę biegu głównego poprowadziliśmy bocznymi ulicami Ostródy, żeby do minimum utrudnić ruch drogowy w mieście - mówi Maciej Czerkawski, dyrektor Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, które organizuje 28. OBU. - Mimo tego wszystkich mieszkańców ulic, na których rozegrany zostanie bieg główny przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

A od godz. 11.30 do 13.30 kierowcy powinni szerokim łukiem omijać ulice: Wyszyńskiego, Pieniężnego, Pionierską, Batalionów Chłopskich, Racławicką i Kościuszki. We wspomnianych godzinach wjazd na wspomniane ulice, wyjazd i poruszanie się po nich będzie niemożliwe. Na nich bowiem rozgrywany będzie bieg memoriałowy.


Po biegu głównym na stadionie odbędą się pozostałe konkurencje biegowe dla zawodników z niepełnosprawnością, uczniów młodszych klas szkół podstawowych i najgorętsza rywalizacja przedszkolaków.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages