Poniedziałek, 30 listopada 2020. Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka

Mężczyzna potrącony na pasach na ulicy Jagiełły

2018-05-09 12:46:28 (ost. akt: 2018-05-09 13:40:41)

Autor zdjęcia: GO

W Ostródzie doszło do wypadku z udziałem pieszego. Mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych.

Do wypadku doszło po godzinie 12 na skrzyżowaniu ulic Jagiełły i Sportowej w Ostródzie - obok Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petofi w Ostródzie. W mężczyzną przechodzącego prawidłowo po pasach dla pieszych uderzył osobowy opel.

Ale z ustaleń policji wynika, że zawinił pieszy.
— Mężczyzna nagle wtargnął na jezdnię, prosto pod nadjeżdżający samochód — mówi st. sierż. Anna Balińska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Ranny 52-letni mężczyzna z ogólnymi obrażeniami m.in. miednicy oraz kończyn dolnych, został przewieziony do szpitala w Ostródzie. Wypadek spowodował czasowe utrudnienia w ruchu.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nie żyje 36-latek. Policjanci porzucili go w #2500146 | 83.31.*.* 12 maj 2018 16:59

  Nie żyje 36-latek. Policjanci porzucili go w #2500145 | 83.31.*.*dzisiaj, 16:58 Dwoje młodych policjantów z Pobiedzisk pod Poznaniem nie udzieliło pomocy rannemu mężczyźnie, do którego zostali wezwani. Zamiast wezwać karetkę porzucili go w lesie. 36-latek zmarł.Policjanci z Pobiedzisk zostali wezwani do mężczyzny, który leżał przy drodze – podała Polska Agencja Prasowa. – Był nieprzytomny. Ale nie wezwali pomocy, tylko radiowozem wywieźli go do lasu przy jeziorze Dobre i tam zostawili, a ten człowiek zmarł. Jesteśmy zszokowani tą sprawą. Lenistwo, nieróbstwo, głupota – nie mam pojęcia co ich skłoniło do takiego zachowania – mówi Wirtualnej Polsce rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. I dodaje, że interwencja była ostatnim tego dnia zadaniem funkcjonariuszy. – Wywieźli tego człowieka do lasu i pojechali do swoich domów. To przerażające – podkreśla. Policjanci zostali już usunięci ze służby. To młoda policjantka z rocznym stażem i policjant, który w policji służył trzy lata. Kobieta po przesłuchaniu została zwolniona do domu, mężczyzna jest w dyspozycji prokuratury i jeszcze dzisiaj – jak ustaliliśmy – ma zostać złożony wniosek o areszt.Przeprowadzono już sekcję zwłok 36-latka. – Z zakładu medycyny sądowej dostaliśmy informację, że bezpośrednią przyczyną jego zgonu był krwiak wewnątrzczaszkowy. Biegły ocenił, że obrażenia mogły powstać w wyniku upadku, ale nie wykluczył też, że z powodu jakiegoś uderzenia. Z naszych ustaleń wynika jednak, że policjanci go nie bili – mówi rzecznik. Nie ma jednak świadków zdarzenia i są to relacje policjantów, którzy zajmowali się mężczyzną. Sprawą zajmuje się już prokuratura. - Policjanci są już formalnie wyrzuceni z policji. Prokuratura zdecydowała o postawieniu im zarzutów niedopełnienia obowiązków i nieudzielenia pomocy, oraz narażenia tego mężczyzny na utratę życia i zdrowia. Grozi za to do ośmiu lat więzienia – mówi Borowiak.https://wiadomosci.wp.pl/nie-zy je-36-latek-policjanci-porzucili-go-w-le sie-6250981221320833a

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. krogulec #2498905 | 83.14.*.* 10 maj 2018 14:08

  Bardzo dużo potrąceń pieszych przy ul Jagiełły w tym jeden wypadek śmiertelny. Nic z tym się nie robi policja śpiewa zamiast zająć się poprawą bezpieczeństwa lepsza zmiana.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mee #2498774 | 92.238.*.* 10 maj 2018 11:10

  Zamiast usprawniać przejścia i wydawać bezsensownie pieniądze na infrastrukturę, trzeba uświadamiać ludzi jakie konsekwencje niesie zbyt pewne poczucie bezpieczeństwa przed przejściem dla pieszych. Należałoby przede wszystkim znowelizować ustawę , która napiętnowałaby zachowania takie jak wtargnięcie przed pojazd czy wejście na zebrę przy braku dostatecznej widoczności. Mój brat potrącił starszą kobietę przechodzącą na psach. Padał deszcz, kiepsko oświetlona Pieniężnego i kobieta wyłaniająca się zza vana jadącego w przeciwnym kierunku. Przy 40 km/h nawet z najlepszymi hamulcami kierowca F1 nie dałby rady zatrzymać się na czas. Zauważam, że osoby które aktywnie kierują pojazdami, ostrożniej korzystają z przejścia dla pieszych. Jeśli jedzie jeden pojazd, to przepuszczają kierowcę. Osoby temperamentne, mniej skłonne do kompromisów w życiu, nie posiadające prawa jazdy, wykazują częstszą skłonność do ryzykownych zachowań. Osoby starsze natomiast wykazują się brakiem instynktu samozachowawczego, brakiem trzeźwej oceny sytuacji, nieuzasadnionym pośpiechem i upartością. Wraz z uświadamianiem pieszych odnośnie zagrożeń na drodze, powinno się także usprawniać istniejącą infrastrukturę związaną z ochroną pieszych. Fotokomórki zwiększające ilość światła na przejściach z brakiem sygnalizacji świetlnej, zwiększenie widzialności przejść dla pieszych a w ostateczności budowa azyli w osi jezdni bardziej ruchliwych ulic. Dobrym pomysłem są podwyższone przejścia, zwłaszcza gdy ruch tranzytowy przenosi się na południową obwodnicę Ostródy. Zdaję sobie sprawę, że kierowcy też nie są bez winy. Surowsze kary dla przekraczających prędkość i ewidentnie łamiących prawo powinno ostudzić zapały. Pozdrawiam.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. chyba już czas na aktywne przejścia #2498368 | 5.172.*.* 9 maj 2018 16:01

   dla pieszych na tej Jagiełły.W końcu to droga przy szpitalu i szkołach.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. dużo dużo dużo #2498367 | 5.172.*.* 9 maj 2018 15:58

    potrąceń pieszych na Jagielły.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages