Kolejny medal wychowanków Morlin, tym razem brąz Marty Kawiak

2018-05-08 10:07:50(ost. akt: 2018-05-08 10:09:53)
Marta Kawiak w Luboniu zdobyła brązowy medal

Autor zdjęcia: Archiwum

Pingpongowa młodzież ostródzkich Morlin w tym roku przywozi medale z turniejów rangi mistrzostw Polski. O kolejny medalowy występ postarała się kadetka Marta Kawiak. Ostródzianka z zawodów w Luboniu pod Poznaniem zdobyła brąz w rywalizacji mikstów.
W mistrzostwach Polski w Luboniu startowała dwójka kadetów Morlin Marta Kawiak i Igor Jankowski. Oboje niewiele zdziałali w turnieju gier indywidualne. Lepiej wśród singlistek wypadła Kawiak, która odpadła w drugiej rundzie. Wcześniej z lewą stroną turniejowej drabinki pożegnał się Jankowski, bo swoją grę przegrał w pierwszej rundzie.

Kadetka Morlin po medal sięgnęła w turnieju gier mieszanych, w którym zagrała z zawodnikiem Dekorglassu Działdowo Patrykiem Lewandowskim. Ostródzko-działdowski mikst dotarł do półfinału, a w tej fazie został pokonany przez parę Natalia Szymczyk/Jakub Stecyszyn (Skarbek Tarnowski Góry/Kuźnia Martex Rybnik). Mikst Kawiak/Lewandowski wywalczył brązowy medal. Jest to trzeci medal mistrzostw Polski młodych ostródzian w tym sezonie.