Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Targowisko zmniejszy się, ale będzie więcej miejsc parkingowych

2018-05-04 13:08:00 (ost. akt: 2018-05-04 08:54:21)
Handlujący będą mieli ciaśniej, ale powstanie więcej parkingów dla klientów

Handlujący będą mieli ciaśniej, ale powstanie więcej parkingów dla klientów

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Od ponad roku handlarze z miejskiego targowiska przy ul. Pionierskiej apelowali do władz Ostródy o stworzenie większej liczby parkingów w okolicy. I tak też się stanie. Powstaną dodatkowe miejsca parkingowe. Kosztem tego zmniejszy się powierzchnia dla osób handlujących.

Spora grupa ostródzian we wtorki i piątki robi zakupy na targowisku miejskim przy ul. Pionierskiej. Jednak w ostatnich latach w dni targowe w okolicy trudno było zaparkować samochód. Szczególnie stało się uciążliwe w ubiegłym roku. Wtedy z powodu przebudowy skrzyżowania ulic Pieniężnego i 11 Listopada, tamtędy odbywał się ruch drogowy z okolic Jaracza w kierunku centrum Ostródy i z powrotem. Wtedy też znacznie ożywili się policjanci, którzy na Pionierskiej pojawiali się w każdy dzień targowy i upominali kierowców, którzy parkowali na zakazach.

Przebudowa drogi dobiegła końca, mamy w mieście kolejne rondo, a ruch wrócił na 11 Listopada. Niestety w dni targowe specjalnie niewiele się zmieniło, bo miejsc parkingowych jak brakowało tak brakuje. Handlujący na rynku długo apelowali do władz miejskich o dodatkowe parkingi, ale po ponad roku doczekali się reakcji włodarzy.

Właśnie rozpoczęły się prace, których efektem ma być większa liczba miejsc na zaparkowanie aut dla klientów targowiska. Powstaną one kosztem placu dla osób prowadzących działalność handlową na rynku.

Prace mają zakończyć się w terminie dwóch tygodni.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages