Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Strażacy świętują. Na powiatowe obchody zapraszamy w sobotę

2018-05-04 07:53:58 (ost. akt: 2018-05-04 08:19:07)
Dzisiaj Dzień Strażaka, a w Ostródzie oficjalne obchody w sobotę

Dzisiaj Dzień Strażaka, a w Ostródzie oficjalne obchody w sobotę

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP Ostróda

Dzień Strażaka przypada w Polsce na 4 maja. Od lat strażacy cieszą się największym zaufaniem społecznym Polaków. W Ostródzie na powiatowe obchody Dnia Strażaka zapraszamy w sobotę (05.05).

Dzień Strażaka świętowany jest w jednym terminie z Międzynarodowym Dniem Gwiezdnych Wojen. Ale zdecydowanie większym zaufaniem i szacunkiem wśród Polaków cieszą się funkcjonariusze straży pożarnej ci zawodowi i ochotnicy, którzy po prostu istnieją, działają i pomagają nam wszystkim w realu.

Kiedyś strażacy kojarzyli się główne z gaszeniem pożarów. Jednak przez ostatnie ponad 20 lat wachlarz zadań wykonywanych przez funkcjonariusz straży znacznie się powiększył. Większość akcji, do których są wzywani to tak zwane miejscowe zagrożenia. M.in. obsługują wypadki i kolizje drogowe, zimą ratują łabędzie przymarznięte do tafli lodu, przez niektórych są wzywani do ściągnięcia kotów z drzew lub likwidacji gniazd os czy innych niebezpiecznych owadów, pomagają też ludziom podczas różnych kataklizmów, najczęściej podczas powodzi, gdy trzeba to przeganiają dziki z miasta. A jednostki OSP często są centrami życia w małych miejscowościach. Ilość akcji w jakich biorą udział strażacy można by wymieniać w nieskończoność.

Zatem w Dniu Strażaka wszystkim życzymy tylu powrotów z akcji ilu wyjazdów.

A na powiatowe obchody Dnia Strażaka w Ostródzie zapraszamy w sobotę (05.05). Rozpoczną się o godz. 12 Mszą Świętą w Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na godz. 13 zaplanowany jest przemarsz pododdziału ulicami Ostródy na plac przy Starostwie Powiatowym w Ostródzie. Zaś o godz. 13.30 uroczysty apel na placu przy Starostwie, gdzie wręczone zostaną odznaczenia, medale i awanse.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages